Eliminacje do II Powiatowego Konkursu literacko-muzyczno-plastycznego „Słowo, Obraz, Muzyka”

17 lutego 2006 r. w Szkole Podstawowej nr 13 odbył się konkurs literacki „Chcę zrozumieć świat, chcę zrozumieć sztukę”. Konkurs popularyzuje literaturę poprzez piękno słowa mówionego, a rozbudzając poczucie estetyki, przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w kulturze.Konkurs adresowany do uczniów klas IV-VI, prowadzony był w formie dwóch odrębnych turniejów: Turniej Recytatorski i Turniej Teatrów Jednego Aktora. Pozwalił na realizację marzeń artystycznych dzieci, pomagając w odkrywaniu ich zdolności i wrażliwości na otaczający świat i ludzi.
Jury w składzie: E. Kocyłowska (nauczycielka j. polskiego), Z. Bobyk (nauczycielka j. polskiego) oraz M. Szymańska (kierownik świetlicy szkolnej) w konkursie recytatorskim oceniało dobór repertuaru, dykcję, interpretację oraz ogólny wyraz artystyczny. Zwycięzcy:

  • I miejsce Ewelina Więcławek,
  • II m. Dominika Perkowska,
  • III m. Katarzyna Marczyk.
W Turnieju Teatrów Jednego Aktora jury brało pod uwagę umiejętność wykreowania granej przez uczestnika roli. Tu zwycięzcami zostali:
  • I m. Paweł Zeman,
  • II m. Aleksandra Piwowarczyk,
  • III m. Dominka Pułjan.

Konkurs cieszył się dużo popularnością wśród młodzieży szkolnej. Nie brakowało ciekawych charakteryzacji i różnorodnych rekwizytów. Uczestnicy walczyli nie tylko o zaszczytne pierwsze miejsca, ale także o możliwość reprezentowania szkoły w II Powiatowym Konkursie literacko-muzyczno-plastycznym „Słowo, Obraz, Muzyka”, który odbędzie się już wkrótce.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here