Uroczystość w Gimnazjum nr 5

0

Dzień 2 marca 2006 r. to wyjątkowy dzień dla naszej szkoły, goszczącej w swoich murach znamienitych Gości, zgromadzonych bardzo licznie z okazji oddania do użytku odrestaurowanej auli.

Jej zabytkowe wnętrze i wyjątkowe walory estetyczne zostały podkreślone w sposób bardzo profesjonalny i budzący podziw. Z pewnością można zaryzykować stwierdzenie, ze jest to najpiękniejsza aula szkolna w naszym mieście.


Wśród zaproszonych gości znaleźli się: poseł p. A. Markowiak, Prezydent Miasta
p. J.Osuchowski, Wiceprezydent p.M. Szypowski, Przewodniczący Komisji Oświaty
p.M. Lenk, przedstawiciele radnych Urzędu Miasta, Wizytatorzy Kuratorium oświaty-
p. H. Sitnikow, p. M. Majorek, p. M. Szymanowska, Proboszcz parafii NSJ – A. Rogalski, Naczelnik WEKiS p. M. Kurpis, Inspektor Oświaty p. B. Fedyn oraz przedstawiciele Wydziału Inwestycji i Urbanistki, przedstawiciele Związków Zawodowych, Dyrektorzy Szkół i Przedszkoli, a także przedstawiciele Rodziców.


Przybyli goście zostali powitani przez dyrektora Gimnazjum Nr 5 p. G. Żółkiewicz, która zapewniła zebranych, że ” Miasto inwestuje w dobrą szkołę. Jej nauczyciele z ogromnym zaangażowaniem, nie patrząc na zegarek, proponują młodzieży szeroką gamę zajęć pozalekcyjnych. Uczniowie starają się osiągać jak najlepsze wyniki w nauce, godnie reprezentować szkołę i miasto w różnych projektach i konkursach międzynarodowych, ogólnopolskich, wojewódzkich czy regionalnych.”

Na potwierdzenie tych słów uczniowie przygotowali prezentację multimedialną, dotyczącą historii szkoły i najważniejszych osiągnięć jej uczniów. Następnie, po uroczystym przecięciu wstęgi i stosownych przemówieniach, Ksiądz Proboszcz A. Rogalski dokonał poświęcenia auli.


W części artystycznej tej uroczystości wystąpił szkolny „Teatr Światła i Cienia”, który zaprezentował swój nowy program w konwencji „czarnego teatru”, co spotkało się z bardzo miłym przyjęciem.


Nasz neoromański budynek, aczkolwiek stary – wcale nie straszy i chociaż pojawił się w nim „duch nauki”, to zgoła w innym, niż straszenie, celu – był jednym z przewodników po szkole, którą mieli okazję zwiedzić goście.


W najbliższym czasie, bo dnia 7 marca 2006 r. odbędą się tu Dni Otwarte.
Serdecznie zapraszamy.

- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here