Zabawa z ekologią

Dzieci 6 letnie podczas konkursu ekologicznego wykazałay się dużą wiedzą w trakcie licznych konkurencji…Dnia 02.03.2006roku w Przedszkolu Nr.15 im. Jana Brzechwy w Raciborzu odbył się II Międzyprzedszkolny Konkurs Ekologiczny pod nazwą ” Z ekologią na ty…”w którym wzięły udział trzyosobowe drużyny dzieci sześcioletnich wraz z nauczycielami z przedszkoli: P-2, P-12, P-13,
P-14, P-15, P-23, P-24, P-26.
Konkurs ten został przeprowadzony gdyż nasze przedszkole promuje ekologię w całym tego słowa znaczeniu a nasza placówka realizuje zadania Polityki Zarządzania Środowiskowego zgodnie z normą ISO 14001 i realizuje program wychowania ekologicznego.
Celem głównym konkursu było szerzenie i wykorzystanie wiedzy ekologicznej dzieci, współpraca z innymi placówkami przedszkolnymi oraz dobra zabawa podczas licznych zadań umysłowych i konkurencji zręcznościowych.
Nasze starszaki przywitały wszystkich gości piosenką ekologiczną pt. ” Wołanie o pomoc”
W trakcie wspólnej zabawy z ekologią dzieci m.in. rozwiązywały zagadkę ekologiczną, segregowały odpady według kolorów kontenerów, rzucały kulą gazetową do kosza, układały i odczytywały wyrazy z rozsypanki wyrazowej, brały udział w zagadkach smakowych.
Po słodkim poczęstunku wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomiki oraz książeczki i w miłych nastrojach wróciły do swoich przedszkoli.

Barbara Ciuruś, Ewa Muzia

- reklama -
- reklama -

2 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here