PANTOFELEK czeka

Kapituła I Edycji Konkursu PANTOFELEK późnym popołudniem dziś zakończyła obrady. Spośród pięciu nominowanych osób, jednej przypadnie zaszczyt odebrania tytułu oraz statuetki Pantofelka-2005.

W niedzielę 12 marca na uroczystej gali w DK Strzecha poznamy laureatów. W konkursie chodziło o to by wyłonić osoby, które swoją postawą czynią świat lepszym, osiągają wytyczone cele, respektując prawa innych. Głównym naszym celem jest odkrywanie wielkich ludzi w małym świecie – mówi Małgorzata Burek, pomysłodawczyni konkursu.


Koncert, który uświetni program imprezy, rozpocznie się o 16.00 a dedykowany jest głównie kobietom z okazji Dnia Kobiet. Na koncert zaprasza Forum Kobiet – organizator imprezy i konkursu Pantofelek-2005.

- reklama -

48 KOMENTARZE

 1. No i mamy kolejny przykład debilizmu w naszym mieście, brak mi słów.To co się dzieje poprostu pachnie mi aferą,ciekawe czym się kierowała Rada Nadzorcza PKS?

 2. Właśnie jesteśmy świadkami totalnej ignorancji racjonalnych argumentów no i ludzi. Polska myśl jest dość specyficzna, jeżeli coś działa dobrze to należy to spi………… SKANDAL!!!!

 3. Znam osobiście ( ale nie prywatnie )Prezesa Kożdonia – jego kwalifikacje, zaangażowanie i w końcu dokonania. W pełni zgadzam się z tm co napisał Pan Klima.Ta decyzja Rady Nadzorczej jestpozbawiona logiki i jako taka całkowicie niezrozumiała !!! Nie zmienia to faktu, że bardzo trudno będzie ją podważyć. Można jednak z imienia i nazwiska wymienić tych głupoli którzy ją podjęli i jako takich ich napiętnować.

 4. W RN zasiadają głownie osoby pracujące od lat w PKSie. Przyjaciele związków zawodowych i ludzie starej daty bojący się zmian i nowości. Prezes Kożdoń wprowadzał zmiany kierując się ekonomią i zdrowym rozsądkiem. Wygląda na to że znał się na tym co robi. Firma znalazła się na czołowym miejscu w rankingu polskich PKSów pod względem wyników. Ale był w tej firmie sam, nie miał wsparcia wśród skostniałej załogi. Szkoda, że nie doceniono jego osiągnięć.

 5. Wystarczyło po PiSie pojechac i czujny Tomasz odrazu się odezwał:) ale jak zwykle tylko coś sugeruje,zamiast podać jakiś fakt.No cóż ja nie wiem jak było z tą RN,wiec nie bede pisał,że to PiS,ale jeśliby zajrzeć na str.PKS,to wynika z niej,ze 3 nowych członków zasiada w niej od stycznia tego roku-tak przynajmniej wynika z aktualizacji strony..ale mogę się mylić w tych moich domysłach:)..a tak ogólnie to szkoda-dlaczego człowiek,który się sprawdził został tak potraktowany?przykre to 🙁

 6. no i dobrze że wygrał kandydat z bielska,były prezes już:-)to chyba przez przypadek sie dostał na to stanowisko,a co do poparcia załogi to raczej ośmieliłbym się wątpić w takowe,bo pan prezes osobiście miał okazję przeczytać kto go poparł i w zasadzie od początku powstania listy z poparciem było wiadomo że prezes będzie miał do niej wgląd,stąd to duże 🙂 poparci, z obawy o pracę w razie przejścia jego kandydatury.gościu sie nie nadaje na takie stanowisko i szanowna RN to wychwyciła :-)i dobrze

 7. a może jakiś pakt zawarł pan prezes z związkami żeby nagle go poparli, jak jeszcze kilka miesięcy temu byli w stanie oczy sobie wydłubać 🙂 to w sumie całkiem ciekawe,nowy prezes będzie z pewnością lepiej przygotowany do prowadzenia takiego przedsięborstwa 🙂

 8. Ciekawe skąd wiesz, że nowy prezes będzie lepiej przygotowany do prowadzenia przedsiębiorstwa? Jasnowidz?Czyżbyś Ty był tym prezesem? :)Jedno się zgadza imię masz takie same 😀

 9. Cieszę się,że czytasz także to inne forum,ale Twoja wypowiedź jak zwykle niczego nie wnosi do dyskusji,wiec pytam ponownie kiedy powołano tą nową radę w PKSie,bo nadal nie wiem??

 10. „jak zwykle niczego nie wnosi do dyskusji”, „jak zwykle tylko coś sugeruje” – jak zwykle darius wie najlepiej, ale poza pustymi słowami żadnych konkretów, tylko odniesienia personalne… Kiedy to ostatnio „tylko coś sugerowałem”? Co do czytania „innego forum”, to nie wiem czy rozczaruje cię, ale byłem tam 3 razy w tym roku, ale wystarczająco, aby wyrobić sobie zdanie. Co do RN, to odpowiem ci zagadką: co wspólnego mają obecny i poprzedni prezes?

 11. Uwielbiasz odwracać kota ogonem 🙂 …Są z Cieszyna? 🙂 a ja po raz kolejny zapytam,bo wciąż nie uzyskałem odpowiedzi na pytanie:kiedy powołano nowych członków do RN?

 12. darius,oczywiście zgadzam się z tobą,bo jak ktoś już powie „A” to niech powie też „B” no i „C” itd.Najgorsze są niedomówienia,bo niewiadomo o co danej osobie chodzi i niewiadomo co o tym myśleć.

 13. EEeeee chłopaki!!! Dajcie sobie luzu! Ja osobiście nie chcę by się sprzeczali Tomasz z dariusem ( bo potem zamilkną oboje a ja zawsze coś dobrego wyniosę z waszych uwag związanych z miastem) nie popełniajcie błędu radnych bezradnych, którzy od wielu, wielu lat nie mogą się dogadać i wspólnie, mądrze głosować. Drogi Tomaszu ja też miałem inne zdanie na pewien temat (wiosna zeszłego roku) niż darius ale sprzeczaliśmy się jakoś inaczej. Ja też jestem zwolennikiem PiSu ale staram się z dariusem …

 14. …publicznie nie polemizować ( bo każdy z całą pewnością będzie obstawał przy swoim). Niech polityka nie przesłoni Wam dyskusji nad problemami tego miasta.

 15. Do dariusa: chociażby ostatnia twoja odpowiedź… nie odniosłeś się do tego co piszę. Zmanipulowałeś moją odpowiedź, że rzekomo zarzucam ci coś „generalnie”. Ja odniosłem się do twojej wypowiedzi, ty jak zwykle (tak jak zwykle ostatnio w dyskusji ze mną) robisz wycieczki dalekie od meritum. Manipulujesz wypowiedziami dodając „jak zwykle to, jak zwykle tamto”. Na jakiej podstawie? Faktów? Nie! Na podstawie dążenia do wyznaczonego celu. Wielu się na to nabiera (ja kiedyś też), ale tak naprawdę cdn

 16. c.d. …tak naprawdę usiłujesz kogoś łapać na szczegółach, żeby udowodnić, że skoro miałeś rację w detalach, to i masz w całości. Jeżeli ktoś nie da się na to nabrać to puszczają ci nerwy i pokazujesz swą niemoc obrażając innych (patrz dyskusja o pomocy PiS dla ofiar). Czy ja jestem niekonkretny? Wskaż kiedy, bo widzę, że zamiast tego czekasz na poklask forumowiczów. Zawsze kiedy mnie ktoś pyta o szczegóły to staram się odpowiadać. Jeżeli zakładam, że nie jest to konieczne, to nie piszę c.d.n.

 17. c.d. …wprost (bo przecież dla takiego „fachowca od wszystkiego”, zapatrzonego w PO nie powinno być problemem sprawdzenie takiej informacji, a dla inteligentnych podaję dalsze wskazówki. Jeżeli ktoś ma bystry umysł to może skorzysta na tym, a jeżeli nie, to… jego strata. Do czytających (A-F): przypomnę, że to nie ja rozpocząłem wycieczki osobiste (nawet w tym wątku).

 18. No i żeby nie było, że „jak zwykle jestem niekonkretny” to tutaj jest konkret: LINK. No to teraz wymyślajcie dalej czemu krowy mleka nie dają z powodu PiS. Ale konkrety proszę! 🙂

 19. Nie można było tak odrazu napisac?Moja ogromna ciekawość sprawiła,że wiedziałem już wczoraj,a moimi pytaniami chciałem Cię sprawdzić,czy Ty wiesz,bo dyskusja o art.w FT(w trakcie kampanii)nauczyła mnie,że czasem blefujesz mówiąc,że coś wiesz.W poprzedniej dyskusji to Ty zbaczałes z tematu głównego,a mnie to irytowało i Ci to wypomniałem:)przyznaję w niezbyt kulturalny sposób,ale przeprosiłem.Ty nalezysz do PiS.Ja nie należę do PO,ani nie zamierzam,co więcej jest mi bliżej do innego ugrupowania.

 20. może pan panie radny Klima zamiast zajmować się jakimś bzdetem,bo myślę że nowy prezes jest profesjonalistą,niech zajmie się remontem mostu na oborze bo może pan sprawić że autobusy nie będą miały jak wyjechać z tego miasta,czym przyczyni się pan do wpakowania pksu w tarapaty, nie zależnie od tego kto będzie prezesem 🙂 niech każdy zajmie się tym co potrafi robić.uszanowanie

 21. darius napisał: „No cóż ja nie wiem jak było z tą RN,wiec nie bede pisał,że to PiS,ale jeśliby zajrzeć na str.PKS,to wynika z niej,ze 3 nowych członków zasiada w niej od stycznia tego roku”. Więc tylko chciałeś mnie sprawdzić a niczego nie sugeorwałeś… Hmmm… A ja myślę, że robiłeś wszystko aby utwierdzić czytelników, że to PiS powołał tę radę. Nawet plebiscyt popularności wywołujesz (zamiast konkretów).A co do FT, to ja zgoła odmiennie wspominam tę dyskusję (ale pewnie znowu mnie sprawdzasz)

 22. Trudno teraz oceniać nowego prezesda > należy zasięgnąć języka w Beskidzkiej Energetyce gdzie jako wice prezes zajmował się logistyką. Szkoda oczywiście Kożdonia – widocznie PiS wymiata wszystko co z PO i to nie jest ważne co kto potrafi ale jakie ma poglądy. Ciekaw jestem jakie są nastroje w samym PKS-ie i czy po roku będą zyski netto. Może na radzie miasta Kitliński przedstawi swoją wizję rozwoju – chciałbym ją poznać.

 23. Z raciborską komunikacją jest albo za dobrze (PKS) albo bardzo źle (PK) iwszędzie potrzebne są zniany???? Nie wiem czy warto zmieniać konia jak ten dobrzeciągnie wóz? Pan Klima choć aptekarz lepiej zna się na problemach miasta niż niejeden specjalista do tego powołany. Gdyby nie tacy ludzie jak Klima w SRC byłoby tylko kilka przystanków a przejezdni omijali by wieś dalekim łukiem. Może rozmowa redaktora z portalu z nowym prezesem o jego zamierzeniach dużo by wyjaśniła? Pamiętajcie – przez 3 lata

 24. to w raciborskim PKS-ie Kitliński będzie rządził i to od jego decyzji będzie być czy niebyć PKS-u i ewent. jego rozwoju. Dajmy wypowiedzieć się człowiekowi a nie zaczynajmy już na starcie z nim wojny. O nowe linie dla miasta będziemy musieli się z nim dogadywać. A może PKS chciałby przejąć kom. miejską w mieście? Zobaczymy za kilka miesięcy z kim mamy do czynienia.

 25. Ludzie wybierzcie się na narty-są fantastyczne warunki,2 dni szalałem:)..Ojej,ale rozpętałem kłótnie…hau hau -odszczekuje co napisałem:)Ale czy miałem powody,żeby tak mysleć,sugerować?Wszyscy widzą co się dzieje(np.KRRIT,czy ostatnio Ekofundusz) i pewnie każdy przez chwilę tak pomyślał(lub miał wątpliwości),że to jakaś gierka polityczna-ciesze się,ze fakty wskazują na co innego.Nie głosowałem na PO:).Tomaszu podchodzisz do tego zbyt emocjonalnie(darius też).Czytam portal od dawna

 26. dzięki za głos rozsądku „taki jeden” 🙂 Może i podchodzę emocjonalnie, bo istnieje pewna fobia utrzymywana przez media ogólnokrajowe. Jak widać pada na podatny grunt i nawet fakty tu przytoczone (a nie spekulacje) nie potrafią przebić się do niektórych (patrz karin /2006-03-13 07:58:55/ – chociaż on akurat powinien wiedzieć jak jest naprawdę, nawet gdybym nie przedstawił faktów).

 27. i z uwagą śledziłem dyskusję o art w FT i bardzo mnie zastanawia pewien fakt i myślę,że dla jednego(a może nawet obu?) z dyskutantów lepiej by było,żeby tego tematu nie wyciągał(-li),jeśli jest tak jak ja się domyślam.I jeszcze jedno do Tomasza:jak wiesz to się dziel odrazu informacjami,bo wyglada mi na to,ze najpierw napisałeś,a potem dopiero zacząłes szukać dowodu.Wiekszosc czytelników nie ma czasu,żeby szukać dowodów w Internecie.A pracownikom PKS i nowemu prezesowi życzę samych sukcesów:)

 28. Tu Cię rozczaruję Tomaszu,ale ja uważam,że ta fobia w dużej części jest uzasadniona, niestety.Widzisz mnie się tez nie podoba to co się dzieje,zamiast sprawami istotnymi zajmujemy się grzebaniem w przeszłości…Może i warto sprawdzić niektóre rzeczy,ale czy nie mogą tego zrobić niezalezni sędziowie?Politycy,co widać nie sa i nigdy nie będą obiektywni.Widzisz,ja chciałbym,żeby nasi politycy zabrali się z takim zapałem, jak za kolejną komisję,do spraw istotnych,np.kosztów pracy.A tu co ostatnio..

 29. słysze?Że kompleksowych zmian nie uda się przeprowadzić w 2007r,ze moze najpredzej w 2009.Z całym szacunkiem do Ciebie i Twoich sympatii, nie widzisz tego?… pewnie druga czesc mojego poprzedniego postu troche Cie rozczarowala..no tak to juz jest na tym portalu:)darius i Tomasz bede was nadal pilnował:) pozdrawiam wszystkich:)

 30. hehe..życie to potrafi płatać figle:)dzisiejsza RZ donosi,ze moze jednak w 2007r beda zmiany w podatkach…poczekamy i zobaczymy, w kazdym razie trzymam kciuki.Pani Zyto:Mnie najbardziej interesuje obniżka kosztów pracy-PIT troszkę mniej:)

 31. Nie, nie rozczarowałeś mnie 🙂 Wychodzę z założenia, że dyskutować zawsze można. Jednak trudno nie reagować na „dorabianie dzieci”. No i czym innym jest dyskusja, a czym innym wycieczki personalne. A czy dowodu później zacząłem szukać? Ja go wcale nie szukałem, gdyż oparłem się na posiadanej przeze mnie wiedzy (nie wiedziałem od kiedy jest nowa RN, ale wiedziałem, że nie za czasów PiS). A kiedy trzeba było udowodnić, bo ktoś chciał „sprawdzić mnie” to podałem źródło dostępne każdemu.

 32. „taki jeden: i Tomasz – zboczyliście z tematu. Oficjalne stanowisko RN w sprawie wyboru nowego prezesa jest (zaryzkuję) mijające się z prawdą.

 33. Czyżby prezes Kożdoń był z innej, niewygodnej opcji? Jeśli ci 3 członkowie są mianowani przez Ministra Finansów, to niech Rada Miasta zamiast biadolić, weźmie się w końcu do roboty i coś zrobi dobrego dla tego miasta. Skoro prezes Kożdoń jest taki dobry, to niech nasi radni staną chociaż raz na wysokości zadania i obronią w ministerstwie prezesa i nasz PKS, żeby się nie okazało, że nowy prezes zmieni PKS w jakąś małą, dychawiczną firemkę, która nie przeprowadzi nawet remontu budynku dworca.

 34. Wraca stare. Stare uukłady momenklaturowe a przydała by sie speckomisja do stwierdzenia ważności takiego wyboru. Pani przewodnicząca RN – jakie to uprawnienia pozwalają na zniszczenie PKS w Raciborzu. Proszę zniszczyć PKS w Ciechanowie (nawet nie wiem czy tam jeszcze PKS jest)

 35. „…o dalsze powieżenie tej odpowiedzialnej funkcji …” Matko kochana !!!!!! czy tego byka to szanowny pan radny tak sam od siebie strzelił czy przy przepisywaniu tekstu się trafił? Jedno i drugie to … rzenada i fstyd …

 36. Co się czepiasz… Cały ten list jest jakby pisany w stanie wsazującym… Najbardzie urzekające dla mnie są stwierdzenia: „[…] który wyprowadził przedsiębiorstwo z zapaści grożącej upadkowi”; „dalsze kierunki z zakresu rozwoju” czy „Ważną cechą Prezesa jest zrozumienie potrzeby współpracy z miejscową władzą publiczną.”

 37. dalszy rozwój będzie wyglądał tak że rozmątóją i sprzedają wszystko co się da i PKS będzie wyglądał jak ten w Wodzisławiu co najwyrzej w Rybniku (super sprzęt ikarus) jak to w polsce

 38. W Rybniku są już 3 nowoczesne autobusy Mercedes klimatyzowane oraz z WC w środku a także conajmniej 8 autobusów niskopodłogowych Dab i Man więc mówienie o starym ikarusie było na miejscu ale… rok temu. Teraz już nie.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here