Raciborski sztab WOŚP rozliczony!

8 marca, z efektów przeprowadzonej przez siebie zbiórki rozliczały się sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w całej Polsce. Sztab raciborski spotkał się z wolontariuszami i przedstawicielami organizacji oraz firm, które pomogły w realizacji tegorocznego finału w sali kameralnej D.K. „Strzecha”.Na spotkaniu wręczone zostały podziękowania, a wolontariusze dostali dodatkowo pamiątkowe puszki oraz żółte lansoletki na ręce. Dodatkowym poczęstunkiem ugościł nas piekarz i cukiernik, wspierający wszelkie akcje charytatywne – pan Alfred Malcharczyk.

Najaktywniejszym wolontariuszem okazała się Magda Gajda, która zebrała 1 239,61 złotych, 89 koron, 22 eurocenty i jedną obrączkę. Szefostwo sztabu ufundowało jej koszulkę z logo tegorocznego finału.

Jaki był efekt tegorocznej akcji w powiecie raciborskim?
140 wolontariuszy, których wspierało RCK, raciborskie stowarzyszenia, firmy i służby mundurowe, zebrało w sumie 40 210, 32 PLN, oraz:
125,30 Euro
868,50 Koron Czeskich
2,30 Funtów Brytyjskich
1 Dolar Amerykańskich
0,25 Dolara Kanadyjskiego
39,60 Koron Słowackich
1,60 Hrywien Ukraińskich
5 Talarów Słoweńskich
10 Dinarów Jugosłowiańskich
4 Forinty Węgierskie
1 Rubel Rosyjski
30 Lip Chorwackich

Poza gotówką – do Warszawy zawieźliśmy także kilkadziesiąt sztuk biżuterii białej i żółtej (pierścionki, kolczyki, bransoletki, krzyżyki, obrączki itp.)

Raciborski Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jeszcze raz dziękuje wszystkim wolontariuszom, przedsiębiorcom, firmom i instytucjom, które przyczyniły się do realizacji finału i zbiórki, z której dochód przeznaczony jest na edukację wypadkową i pomoc dzieciom poszkodowanym w wypadkach. Szczególnie dziękujemy zaś wszystkim tym, którzy przyłączyli się do zbiórki i wsparli fundację!

Niniejszym – wraz z rozliczeniem zbiórki – tegoroczny sztab ulega rozwiązaniu. Jednak nie mówimy Wam „do widzenia”, gdyż Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będzie grać do końca świata. I jeden dzień dłużej. A my razem z nią!

Dawid Wacławczyk – rzecznik prasowy Raciborskiego sztabu WOŚP

- reklama -

2 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here