Dzień Czeski w MiPBP w Raciborzu

15 marca 2006 r. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu we współpracy z Knihovną Petra Bezruce w Opawie zorganizowała w Bibliotece przy ul. Kasprowicza 12 Dzień CzeskiW trakcie organizowanego już po raz trzeci Dnia Czeskiego w raciborskiej bibliotece, zaproszeni goście mieli możność przeniesienia się na kilka chwil do słonecznej Prowansji wraz z dyrektorką opawskiej książnicy Zuzaną Bornovą. Pani Bornova przedstawiła relację z wycieczki, którą odbyli czescy bibliotekarze do miejsc zapisanych w literaturze francuskiej. Relacja urozmaicona została prezentacją multimedialną.

Bardzo ciekawie wypadło również spotkanie z zawodowym czeskim astrologiem Milanem Gelnarem, który starał sie przekonać wszystkich, iż ta dziedzina wcale nie jest tak trudna i skomplikowana jak się o niej sądzi.


Na koniec wszyscy uczestniczyli w otwarciu wystawy, na której zaprezentowano obrazy malowane na jedwabiu Zdenki Gelnarowej oraz figurki ceramiczne Aleny Zupkowej.


Jak co roku obie biblioteki przkazały sobie wzajemnie komplety książek. Tym samym Dział literatury czeskiej w oryginale raciborskiej biblioteki wzbogacił się o kolejne 17 tytułów.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here