Szatan, awantura i mokra głowa – świat Kornela Makuszyńskiego

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu zaprasza uczniów klas IV-VI szkół podstawowych do turnieju międzyszkolnego pn. „Szatan, awantura i mokra głowa – świat Kornela Makuszyńskiego”Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu zaprasza uczniów klas IV-VI szkół podstawowych do udziału w imprezie czytelniczej, która odbędzie się 24 kwietnia 2065 roku w godz. 9.00-14.00 w Bibliotece przy ul. Kasprowicza 12.


Dzień 23 kwietnia od wielu lat obchodzony jest jako Światowy Dzień Książki. W tym roku dzień ten poświęcamy twórczości Kornela Makuszyńskiego.


Impreza, którą przygotowujemy będzie miała formę turnieju międzyszkolnego. Prosimy o pisemne zgłaszanie drużyn 4-osobowych złożonych z uczniów Państwa szkoły do dnia 14 kwietnia 2006 r. w sekretariacie Biblioteki przy ul. Kasprowicza 12 lub przesyłanie zgłoszeń pocztą elektroniczną na adres : [email protected]

Zgłoszenie powinno zawierać :

- reklama -

• nazwę i numer szkoły

• imiona i nazwiska uczniów

• imię i nazwisko opiekuna

Od uczestników turnieju wymagamy :

• doskonałej znajomości treści następujących książek – „Szatan z siódmej klasy”, „Panna z mokrą głową”, „Awantura o Basię””- konkurs wiedzy

• zdolności aktorskich niezbędnych do przygotowania 10-15 minutowej scenki teatralnej opartej na wybranych przez Bibliotekę fragmentów książek,

• znajomości podstawowych zasad sztuki pisania listów,

• zdolności plastycznych.

Zainteresowane szkoły prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 415 37 24 lub 415 35 88 w celu uzyskania dodatkowych informacji oraz wykazu fragmentów książek, na podstawie których należy przygotować scenki teatralne.

- reklama -

15 KOMENTARZE

 1. trele morele jak jest taka kasa za rodzinę to dlaczego PCPR nie ma rodzin zastępczych ? Wiem, że sędziowie rodzinni muszą się prosić czasem o rok czasu by dzieci umieścić. Panie Hildebrand oszczędź Pan wstydu

 2. Drogi GULU – świadczenie dla rodziny zastępczej uzależnione jest m.in. od stanu zdrowia i wieku dziecka. Może wynosić np. 60 % kwoty bazowej (od tej sumy nie potrąca się żadnych składek ani podatku).

 3. Rodziny zastępcze są potrzebne wiele dzieci nie powinno przebywać w swoim naturalnym środowisku. Jednak panie dyrektorze czas dziecka w rodzinie zastępczej powinien być maksymalnie ograniczony dziecko powinno jak najszybciej wrócić do swoich naturalnych rodziców. Co robicie z rodzicami, którym zabieracie dzieciaki ? Jak ich pedagogizujecie, bo to chyba wasza rola ? Krew mnie zalewa zabrano matce dzieci z mojej klatki i od tej pory żaden pracownik PCPR się nie pojawił.

 4. Dzieci powinne wracać do swoich rodzin jak najszybciej bierzcie się do roboty stwórzcie program „naprawczy ” rodziny, nie marnujcie pieniędzy ani dzieci ani niewydolnych rodziców oni mogą się czegoś nauczyć więc ruszcie się za tych pięknych biurków i róbcie coś konkretnego panie dyrektorku.

 5. nn – zapraszamy do współpracy, pokażesz nam jak „naprawić” rodziców, którzy nałogowo piją, biorą narkotyki, mają mieszkania zadłużone na wiele tysięcy złotych i nie mają żadnej ochoty wziąć się do roboty.

 6. Myślę, że Ci wszyscy krytykanci PCPR w sprawie rodzin zastępczych powinni najpierw zapoznać się z obowiązującymi prawnie procedurami w Polsce a potem zabierać głos na tak ważny temat.

 7. Myślę, że Ci wszyscy krytykanci PCPR w sprawie rodzin zastępczych powinni najpierw zapoznać się z obowiązującymi prawnie procedurami w Polsce a potem zabierać głos na tak ważny temat.

 8. Jak naprawić? Jeśli będziecie siedzieć tylko za biurkiem i zrobicie wywiad to nic nie naprawicie. To pewne. Jestem osobą, która pracuje już 25 lat w służbach społecznych, niejedno wiem. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest powołanie zespołu, który będzie pracować z rodziną: nauczy matkę prania, sprzątania, ugotowania taniego obiadu, itp. Stwórzcie program opracujcie plan działania, pozyskujcie dodatkowe fundusze proszę was nie zatrzymujcie się na tym co tylko musicie zrobić. powodzenia…………..

 9. Jedno ustalmy nie wszyscy rodzice, którym zabrano dzieci sa nałogowymi alkoholikami i narkomanami. To, że im sie niechce zgoda ale to powinna być wasza praca aby im sie zachciało. dENERWUJE MNIE TAKA ARGUMENTACJA, JAK PODEJMOWALIŚCIE PRACE TO CHYBA ZDAWALIŚCIE SOBIE SPRAWĘ, ZE NIE JEST TO ŁATWY KAWAŁEK CHLEBA. JAK MACIE DOSYC TO USTĄPIĆ MIEJSCA TYM, KTÓRYM SIE CHCE PRACOWAĆ I COŚ ZROBIĆ!!!!!!!!!!!

 10. ŻYCZĘ WAM SIŁ W TEJ CIĘZKIEJ PRACY DOBREJ ATMOSFERY WŚRÓD PRACOWNIKÓW,DOBREJ WSPÓŁPRACY Z INNYMI INSTYTUCJAMI IDZIE WIOSNA MYŚLĘ,ŻE BĘDĄ TEŻ NOWE ROZWIĄZANIA -WSZYSTKIEGO DOBREGO

 11. Jeżeli ktoś potrafi skutecznie naprawić i zmienić rodzinę patologiczną lub niewydolną społecznie to niech zatrudni się w PCPR . Ale przedtem proponuję zapoznać się z obowiązkami i możliwościami PCPR w Polsce na bazie ustaw i przepisów prawnych.

 12. Zainteresowałem się sprawą blizej i wiem ,iż pracownicy PCPR wywiązują się z zadań które mają wykonywać ustawowo. Pracą z rodziną patologiczną lub zagrożoną społecznie zajmują się przedewszystkim pracownicy socjalni Ośrodka Pomocy Społecznej.Często w trudne sytuacje wkracza psycholog. Ale efekty w tak trudnych przypadkach są marne. Patologia rodzi patologię.Najczęstszymi przyczynami w kryzysu w rodzinie jest bezrobocie, brak środków do życia.Wszelkie pouczenia i rozmowy specjalistów nie pomogą

 13. Podziwiam ludzi, którzy z potrzeby ducha przygarniają do siebie nie swoje dzieci ale traktują jak swoje. Pani z artykułu pieknie o tym mówi. Nie mówi ideałowo ale bardzo realistycznie. Myślę, że osoby decydujące sie na wzięcie do siebie dziecka wystawia siebie na duże ryzyko. Co jesli nie pokocham tego dziecka? Co jesli nie będe w stanie w pełni go zaakpcetowac? To bardzo trudne.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here