
Wczoraj przed południem z mieszkania 74 – letniej raciborzanki skradziono 70 tys.zł.Do zdarzenia doszło około 11.15 , kiedy to 74 – latka wpuściła do swojego mieszkania nieznaną kobietę, z wyglądu 25 – 30 letnią. Prosiła ona o papier i długopis – chciała zostawić informację dla jednej z sąsiadek, której nie zastała w domu. Weszły razem do kuchni, nie zamykając drzwi wejściowych na klucz. Oszustka poprosiła by to starsza kobieta zajeła sie pisaniem informacji. Tymczasem po 10 minutach do mieszkania weszła druga kobieta – w wieku około 45 lat, najprawdopodobniej narodowości romskiej. Gdy stanąła w drzwiach kuchni nagle obie sie pożegnały i wyszły nie zabierając ze sobą listu.
Po jakimś czasie kobieta zorientowała się, że z mieszkania zginęły pieniądze – ponad 70 tys.zł. Przechowywała je w szafie, pod pościelą.
Policja informuje, że niedawno miało miejsce kilka podobnych zdarzeń i apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności.
/SaM/




![Literacka podróż po Włoszech, czyli spotkanie z Gregiem Krupą w Strzesze [ZDJĘCIA] Literacka podróż po Włoszech, czyli spotkanie z Gregiem Krupą w Strzesze](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/greg-krupa-rck-w-punkt.jpg)
![Spotkanie z Mają Adamik w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Spotkanie z Mają Adamik w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/maja-adamik-13.jpg)






![Czy płatności bezgotówkowe to domena wyłącznie młodych? Debata oksfordzka w ZSO nr 1 [ZDJĘCIA] Czy płatności bezgotówkowe to domena wyłącznie młodych? Debata oksfordzka w ZSO nr 1](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/i-lo-debata.jpeg)
![Praktyczna lekcja dziennikarstwa w ZSO nr 1 [ZDJĘCIA] Praktyczna lekcja dziennikarstwa w ZSO nr 1](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/warsztaty-dziennikarskie-i-lo.jpg)
![Język angielski na wesoło w bibliotecznym Klubie Ojca [ZDJĘCIA] Język angielski na wesoło w bibliotecznym Klubie Ojca](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/klub-ojca-raciborz.jpg)
![Saksofon bohaterem koncertów umuzykalniających w RCK [ZDJĘCIA] [WIDEO] Saksofon bohaterem koncertów umuzykalniających w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/koncert-umuzykalniajacy-rck.jpg)


![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)







