Zrobimy to lub owo…

Tytuł brzmi nieco dumnie, ale tak na prawdę zawiera pokorne stwierdzenie św. Jakuba (zerknij do swojej Biblii Jk 4,13-15). „Jeżeli Pan zechce, i będziemy żyli, zrobimy to lub owo”.

 W Duszpasterstwie Młodzieży „Linia Najwyższego Napięcia” jakubowe „to lub owo”, które spróbujemy zrobić, to przede wszystkim cotygodniowe piątkowe spotkania w poszczególnych parafiach. Bądźcie wierni i przyprowadźcie jeszcze kogoś. Także w każdą niedzielę o 20.30 spróbujcie się dostroić do częstotliwości 100,3 FM. Kalendarz czuwań w klasztorze Annuntiata jest następujący: 18 marca, 29 kwietnia, 27 maja, 24 czerwca. Przypominamy, że na czuwania zapraszamy młodych od 3 klasy gimnazjum. Młodzi niech się nie martwią. Z tego się wyrasta szybciej, niż się Wam wydaje. W marcu będzie „Siódma Trąba Baranka” z nowym misterium. Później czekają nas rekolekcje wielkopostne z Janem Budziaszkiem (6-8 IV). Papież Benedykt XVI już napisał dla Was list (Orędzie na Niedzielę Palmową). Nie zapominajcie także o parafialnych wielkopostnych propozycjach dla młodych. 2 kwietnia będziemy wspominać wydarzenie sprzed roku. W tym samym czasie w poszczególnych parafiach (Raciborza) bierzmowanie.


Później spotkanie z Papieżem (25-28 maja), wyjazd na Lednickie Pola (3 czerwca), spływ Odrą na byle czym (jak uda się wybudować młodzieżowe pływające „byle co”). W między czasie jeszcze fantastyczny koncert „Tu est Petrus” na G. św. Anny (w maju), koncert charytatywny, a także (być może) jakaś pielgrzymka do krzyża na Giewoncie…?


To nasze plany. Wystarczy tego. Teraz trzeba zaakcentować pierwszą część wersetu Jk 4,15: „Jeśli Pan zechce”. Bez względu jednak na to trzeba zakasać rękawy i zabrać się do pracy. Jest przecież wiele dobra do zrobienia. Ktoś musi to zrobić… 


Zapraszam. ks. Adam

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here