„Barwny świat skał”

7 kwietnia – Aleksander Skoczek – „BARWNY ŚWIAT SKAŁ”.Godz. 18.00 – otwarcie wystawy w Galerii Kopyto.
Godz. 19.00 – pokaz slajdów (sala kameralna Domu Kultury „Strzecha” ul. Londzina 38 w Raciborzu).

Alek Skoczek, to dawny znajomy Grupy Rosynant, pochodzący z Rybnika, obecnie pracujący i mieszkający w Anglii.
Ma 33 lata, zwiedził 24 kraje europejskie, ma na koncie kilka niezwykłych, objazdowych wypraw. Specjalizuje się w docieraniu do rzadko odwiedzanych zakątków, gdzie o Polakach wprawdzie czasami słyszano, ale ich nie widziano.
Fotografia pasjonuje się od 17 lat, przy czym na poważnie działa od roku 1995. Swój pierwszy reportaż wykonał nomen omen w… Raciborzu podczas powodzi stulecia w 1997r.
Mieszkając w Anglii, jest korespondentem jednego z polskich dwutygodników i współtwórcą serwisu internetowego dla Polonii w regionie Yorkshire (Płn. Anglia).

Prezentacja, która zobaczymy zawiera plon kilku sesji stworzonych, aby przybliżyć piękno i koloryt skał. Te zaś, jak podkreśla – są niemal wszędzie, nie tylko w górach. Aczkolwiek tam potrafią kalejdoskopem barw przyćmić niejedno fotograficzne doznanie rodem z nizin. Materiał, jaki zaprezentuje pochodzi z Anglii (Lake District i wschodnie wybrzeże), Francji, Hiszpanii, Słowacji, Chorwacji, Włoch i Portugalii.

- reklama -

15 KOMENTARZE

 1. mieszkam pod raciborzem.czekałam na badanie gastroskopi od 23 stycznia. miałam termin na dzisiaj. niestety,niemiła pani skrzyczała mnie że gazet i TV nie oglądam i nie wiem co jest grane! Zapisała mnie na termin…..coś pod koniec czerwca! Chyba nie pójdę,bo po tym co mnie spotkało,wiem że wrzody na żzołądku mam napewno!!!!!!!!!!!!!!

 2. Zgadzam się calkowicie to jest skandal i tyle. Jak można zamykać przychodnie itd. Ja się pytam gdzie jest ta sprawa z niesieniem pomocy chorym??!! Oczywiście lekarze jak wszyscy mają prawo do strajku, ale nie kosztem chorych!!!!!!!!!!! Może wypowie się jakiś lekarz, w którym miejscu jest mu tak źle na tym świecie. Ciekawe jak wyjaśnić mogą przepadanie terminów badań i odsyłanie chorych do domu.

 3. uważam ze to zadem skandal wszyscy tylko mówią o lekarzach a czy ktoś pomyślał o pielęgniarkach ??? Wcale sie nie dziwię ze strajkują za głodowe pensje nie można wyżyć nawet pół miesiąca , a lekarze zawsze moą w inny sposób dorobić!!!!!

 4. wszyscy tylko gadają o lekarzach a czy ktoś pomyślał o pielegniarkach??? Przecież to one odwalają za lekarzy brudną robotę!!! Lekarz zleca i tylem a robi głupi robol – pielęgniarka. Uważam ze jej należy sie podwyżka a lekarze moga poczekać gdyż oni mają jeszcze inne zródło dochodu………

 5. babcia za dziadka.dziadek za rzepkę,oj przydałby się ktoś na przyczepkę. Za lekarza robi robotę pielęgniarka,owszem zgadzam się. Lecz za pielegniarki robotę odwalają też salowe,sama widziałam to w starym szpitalu!!

 6. Uważam, że tylko nieliczna grupa pielęgniarek jest do bani .Większy procent wykonuje swą pracę z powołania. Ja też byłam wiele razy pacjentką i wiele widziałam i jak mam być szczera to nie mam złego zdania o pielęgniarkach to wiele zostawia do życzenia zachowanie lekarzy!!!!! a co do wykonywania pracy przez salowe to jeżeli nie wiecie to już nie ma salowych !!!!! Teraz jest firma sprzątająca i trochę zmieniły sie zasady i obowiązki.

 7. to dlaczego wyciągasz brudy na wierzch jak stary szpital to powoli ruina. A może to ty byłas niedobrą pacjentka i tak cie traktowały jak sobie zasłużyłaś!!!!

 8. Byłam bardzo lubianą pacjentką,bo dawałam pielęgniarką czekoladki,bombonierki,jajka i pół świnki i kawę!!! Teściowa piekła ciasta,i tak sobie leżałam i byłam przez nie lubiana!!!!pasuje ci teraz???

 9. Uważam , ze wszyscy lekarze to łapówkarze , nie spotkałem takiego , który by nie brał!!! Tych co współczują naszym lekarzom zapraszam ich pod ich domy ( wille) i pod garaże jakimi marnymi samochodami jeżdza………… Proszę o receptę jak oni to robią przy tak małych pensjach???!!!

 10. Jak mozna tak uogolniac. Sa lekarze i pielekniarki z powolania, wykonuja swoja prace sumiennie, ale niestety jak wszedzie sa tez i tacy, ktorzy sie staraja tylko jak dostana odpowiednia motywacje. Nie mozna obrażać wszystkich lekarzy, ze to lapowkarze!!! To obrzydliwe!! Popieram protest! To najcięższe i najbardziej odpowiedzialne zawody i powinny być odpowiednio wynagradzane!

 11. Tych z powołania jest coraz mniej niestety. Teraz bierze właściwie każdy. Wszystko zależy od okazji. Trudno odmówić sobie „dorobienia” na boku, prawda? Zresztą to dotyczy każdego zawodu, nie tylko służby zdrowia rzecz jasna.

 12. do pacjenta z Raciborza: proszę mnie zaprowadzić pod dom tych lekarzy!!! owszem kilka takich willi z cala pewnośćia jest,ale pisząc, że WSZYSCY lekarze są tacy sami popelnia pan wielki blad!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here