Laureaci konkursów przedmiotowych

Racibórz ma zdolną młodzież i o jej sukcesach jeszcze nie raz usłyszymy. Młodzi ludzie reprezentują nasze miasto w wojewódzkich konkursach wiedzowych i z sukcesami rywalizują z uczniami ze szkół w dużych miastach.W tym roku w siedmiu, kończących się na etapie wojewódzkim, kuratoryjnych konkursach przedmiotowych Racibórz miał 22 reprezentantów: 20 gimnazjalistów w olimpiadach przedmiotowych i dwoje szóstoklasistów w konkursie interdyscyplinarnym, obejmującym niemal wszystkie przedmioty nauczania w podstawówce.Po eliminacjach szkolnych i międzyszkolnych w województwie zmierzyli się Katarzyna Kappa i Wojciech Kaczmarczyk ze Szkoły Podstawowej nr 11. Do ostatniego etapu Wojwódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego „Na podbój kosmosu” zakwalifikowali się wśród 24 uczniów delegatury rybnickiej.

Troje na dziewięcioro zakwalifikowanych do ostatniego etapu konkursu z chemii z okręgu rybnickiego to raciborzanie: Bartłomiej Cegielski z Gimnazjum nr 2, Leszek Sput z G4, Magdalena Wysocka z G3.

W konkursie z języka polskiego jedna piąta delegatury Rybnik
to humanistki z Raciborza:
Oliwia Ogińska z Gimnazjum nr 1
i Magdalena Blochel przygotowywane przez mgr Katarzynę Kapustkę, Anna Kawałko, Dorota Hajdasz i Aleksandra Turkiewicz z Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w ZSO nr1 podopieczne mgr Magdaleny Myśliwy, Magdalena Wysocka G3 (op. mgr Ewa Koczwara), Martyna Tąbisz z G3(op.mgr Izabela Rumpel).


W konkursie z historii zwycięzcami miejskich potyczek zostali: Michał Kamiński G3 (op.Sylwia Labocha), (op.mgr Bożena Widota), Mikołaj Siedlok G3 (op. mgr Iwona Dziki).


W konkursie z fizyki wygrał Mateusz Jończyk z Gimnazjum
z Oddziałami Dwujęzycznymi w ZSO nr 1. Warto zaznaczyć,
że Mateusz najlepiej rozwiązał zadania i uzyskał 37 punktów. Ucznia do konkursu przygotowała mgr Teresa Piecha. O punkt mniej zdobyła Aneta Komarnicka z Gimnazjum nr 1 przygotowywana przez mgr Anetę Zygmunt. Trzeci finalista konkursu rejonowego
to Leszek Sput (op. mgr Krystyna Sebastian-Wypasek).

Z matematyki do finału zakwalifikowało się również 3 gimnazjalistów z Raciborza. Są to ponownie Mateusz Jończyk z Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi (op. mgr Małgorzata Szewczuk)
i Leszek Sput z Gimnazjum nr 4 (op. mgr Renata Dradrach-Szweda) oraz Karol Młynarczyk z Gimnazjum nr 5 (op. mgr Bogusława Chlebus).

Konkurs z biologii pomyślnie przeszła Małgorzata Bańdura
z Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi (op.mgr Sybilla Weleda-Krężlewska).Wszyscy tu wymienieni zakwalifikowali się do ostatniego etapu konkursów przedmiotowych i próbowali swych sił z najlepszymi
w województwie. Ostatecznie 9 osób uzyskało tytuł laureata konkursu przedmiotowego, 12 razy zgarnęli najwyższy laur.
Są to:
Wojciech Kaczmarczyk, Bartłomiej Cegielski, Aleksandra Turkiewicz, Magdalena Wysocka, Mateusz Nowak, Karol Młynarczyk, Małgorzata Bańdura oraz Mateusz Jończyk w dwóch konkursach: z fizyki i matematyki i Leszek Sput w trzech konkursach z: fizyki, matematyki i chemii.


Laureaci konkursów przedmiotowych organizowanych przez Śląskiego Kuratora Oświaty przyjmowani są do wybranej szkoły ponadgimnazjalnej niezależnie od kryteriów naboru ustalonych dla ogółu uczniów.

/BSp/

- reklama -

12 KOMENTARZE

  1. Pielęgniarki – najbardziej niedoceniana grupa zawodowa w służbie zdrowia 🙁 wciąż słyszy się tylko o lekarzach i ich roszczeniach, tymczasem to one (pielęgniarki) są z założenia najbliżej pacjenta, to od ich pracy zależy 90% samopoczucia chorych. To dla nich przede wszystkim powinny być przeznaczone podwyżki uposażenia. I dla anestezjologów – bo te właśnie grupy pracują bardzo ciężko i nie mają żadnych możliwości dodatkowego zarobkowania.

  2. Za mała obsada pielęgniarska w Pogotowiu Ratukowym- pomoc stacjonarna, szczególnie na I zmianie oraz w nocy. Wezwani lekarze do rozpoznania z Izby Przyjęć lub z Oddziałów przychodzą opieszale , często po 1,5 godzina w tym czasie chory cierpi na korytarzu bądż stan jego zdrowia się pogarsza z minuty na minutę. Nie wystarczą nowoczesne wnętrza i wyposażenie. Do tego potrzebna jest odpowiednia ilość personelu.

  3. Co? Do pacjenta w Izbie chorych w nocy lekarz schodzi ponad godzinę? a jak on tłumaczy tę zwłoke? Pewnie panisko sie nie tłumaczy. A co on robi w nocy ? Śpi. I dostanie teraz 30% podwyżkę? Niezłe. Tez ide tupac pod Sejm.

  4. Podwyżki dla pielęgniarek!!! Zarobki pielęgniarek są śmieszne! zasadnicza 800 zł-co to jest??? Za tak ciężką pracę (w zależności od oddziału oczywiście)często nie docenianą przez drugiego człowieka i nie tylko!!!

  5. och pożal sie oże za te konowały chcą jeszcze kase!!! przecież to pielęgniarki odwalają kawał roboty na oddziałach a lekarze tylko wydają poleconka to karygodne podwyżki najpierw pielęgniarkom . a lewusy z dyrekcji mają gdześ ok 5ooo

  6. wy pirońskie konowały zbieracie kasę i koperty , budujecie wille i kupijecie najdroższe samochody , bawicie sie w burdelach a kobiety – pielęgniarki na was pracują.

  7. TRo wszystko jest wecz niemozliwe. Jak maja żyć.Podwyżki dla pielęgniarek!!! Zarobki pielęgniarek są śmieszne! zasadnicza 800 zł

  8. Dzisiaj lekarze jada pod Sejm krzyczeć o podwyżki dla siebie. Maja wykrzyczęc 30 procent. Nieżle, nie, biorąc pod uwagę, że średnio lekarz w Polsce zarabia 4 tys. brutto.

  9. Trzebaby było społecznej solidarności , żeby oduczyć tych złodzieji brania łapówek ( lekarzy ) a dla panów i pań lekarzy więcej taktu , mądrości i powrotu na studia żeby postudiować etykę zawodową lekarza. Niezłe z was chamy.

  10. czemu nie zapytano pacjentów o ocenę lekarzy, ich pracy i postawy? A tylko czepiają się pielęgniarek? To one powinny mieć pensje lekarzy, bo pracują za siebie i za nich, a lekarze powinni mieć pensje pielęgniarek, im to wystarczy, zwłaszcza tym raciborskim konowałom.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here