Recytatorzy z Raciborza w Rybniku

10 kwietnia odbyły się Eliminacje Powiatowe do Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjów.Tak jak w roku ubiegłym organizacją konkursu zajęli się poloniści: Herbert Dengel (doradca metodyczny), Joanna Morawiec (nauczycielka SP 11) i Joanna Hibner (nauczycielka G 2).Konkurs objął dwie kategorie- Turniej Recytatorski i Turniej „Wywiedzione ze słowa”.

Do współpracy w komisjach oceniających recytatorów zaproszono nauczycieli języka polskiego: Elżbietę Preisner, Romana Bohra, Dorotę Zajdę- Panek i Lidię Zalewską.Spośród niemal siedemdziesięciorga uczestników komisja wyłoniła jedenaścioro laureatów, którzy miniony piątek reprezentowali nasz powiat w konkursie wojewódzkim.W kategorii szkół podstawowych w Turnieju Recytatorskim pierwszą nagrodę przyznano Krzysztofowi Gromotce z SP w Kuźni Raciborskiej (opiekun Justyna Drzymała), II miejsce przypadło Mateuszowi Kurkowskiemu z SP 13 (opiekun Elżbieta Kocyłowska), a III miejsce zajęła Agnieszka Fulneczek z SP w Krzyżanowicach (opiekun Renata Gołąbek).
W Turnieju „Wywiedzione ze słowa” I i II miejsce zajęły uczennice ZSSP w Krzanowicach: Weronika Fichna i Izabela Kic, podopieczne Anidy Kaczmar, III m. przypadło Michałowi Świechowi z SSP 15 (opiekun Katarzyna Halfar).
Wśród gimnazjów w Turnieju Recytatorskim pierwszego miejsca nie przyznano, natomiast II m. zajęła Dominika Krzuś z Gimnazjum Dwujęzycznego (opiekun Magdalena Myśliwy), a III m. Martyna Jałowiecka z G 5 (opiekun Elżbieta Preisner).
W Turnieju „Wywiedzione ze słowa” I miejsce zajęła Manuela Krzykała z G 3 (opiekun Izabela Rumpel)), II m. Małgorzata Borek z G 5 (opiekun Mariola Chmielarz), III m. Artur Kandziora
z ZS w Krzanowicach (opiekun Marcela Szymańska).Ponadto przyznano wyróżnienia, otrzymali je: Katarzyna Feliks z ZSO w Krzanowicach (op. Renata Gołąbek), Kamil Staszczyszyn z SP w Tworkowie (op. Anna Majer – Krupa), Gracjan Piechula z SP w Rydułtowach (op. Róża Starzyczny), Karolina Iwulska z G 2 (op. Beata Kuliś), Jolanta Rumpel z G 2 (op. Roman Bohr), Anna Kawałko z Gimnazjum Dwujęzycznego (op. Magdalena Myśliwy), Zuzanna Nowak z G w Lubomi (Grażyna Materzok), Patrycja Zisch z G 1 (op. Lidia Zalewska).

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here