W kominiarce i z bronią

Na głowie miał kominiarkę, miał przy sobie broń. Groził, że zastrzeli, jeśli nie odda mu kluczyków do samochodu.Do zdarzenia doszło wczoraj przed południem w Szymocicach, na jednym z parkingów przy drodze wojewódzkiej nr 919.
Mężczyzna był zamaskowany kominiarką, miał przy sobie broń. 39 – latkowi z Zabrza zagroził, że go zastrzeli jeśli ten nie odda mu kluczyków do swojego samochodu. Potem zmusił go do wejścia do lasu, gdzie związał mu ręce i nogi. Wrócił do samochodu, jednak nieoczekiwanie nie udało mu się pojazdu odpalić bo zadziałała blokada zapłonu.
Grożąc bronią zatrzymał więc kolejny samochód. Sprawca sugerował, że bierze udział w zorganizowanych działaniach policyjnych – komentuje Mirosław Wolszczak z raciborskiej policji. Mężczyzna odjechał i w Lyskach próbował napaść na agencję PKO. I to nie zakończyło się sukcesem, gdyż pracownica zdołała włączyć alarm. Sprawca uciekł więc skradzionym Tico, który później porzucił w Babicach.

Niezwłocznie po otrzymaniu informacji o zdarzeniu zostały podjęte przez policję działania pościgowe i blokadowe, jednakże nie ujęto sprawcy przestępstwa. Obecnie trwają czynności mające na celu zatrzymanie sprawcy, prowadzone zarówno przez naszą jednostkę jak i sąsiednią z Rybnika – komentuje Wolszczak.- Zwracamy się z prośbą do wszystkich osób, które posiadają jakiekolwiek informacje o zaistniałym zdarzeniu, ewentualnie o sprawcy tego czynu o poinformowanie naszej Komendy na nr alarmowy 997, bądź nr (032 4594255). W sprawie tej gwarantujemy pełną anonimowość.

/SaM/

- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here