Absolutorium… jednak jednogłośne

Wyniki świadczą o tym, że absolutorium powinno zostać udzielone. Jest pozytywna opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej, komisji rewizyjnej oraz budżetu i finansów. Czy będzie udzielone w 100 proc? Zapewne nie – przed podjęciem uchwały mówił nam jeszcze Grzegorz Utracki, przewodniczący komisji budżetu i finansów Rady Powiatu. A jednak. Takiego wyniku nie spodziewał się chyba nikt – radni jednogłośnie przyjęli sprawozdanie z wykonania budżetu i udzielili absolutorium Zarządowi Powiatu.
Wykonanie budżetu w kwotach globalnych wygląda właściwie bardzo dobrze. Należy jednak pamiętać, że podczas jego realizacji miały miejsce dramatyczne chwile. Obniżenie subwencji zapowiadanej przez ministerstwo. Na szczęście pod koniec roku zreflektowało się i bez większych zabiegów z naszej strony co najmniej w połowie zwróciło kwotę, co pozwoliło nam na w miarę spokojne zamknięcie budżetu – mówi Grzegorz Utracki.
Jak twierdzi, wykonanie budżetu jest dobre, jednak są elementy, które należałoby poprawić. Są działy np. inwestycje, roboty, w których wydatki wykonano jedynie w około 80 proc. i tam na pewno by trzeba było zwiększyć mobilność służb wydatkowania publicznych środków – ocenia.

W 2005 roku dochody budżetu planowane były na kwotę 73 mln 830 tys. 124 zł, a wykonane zostały w kwocie 73 mln 747 tys. 398 zł. Dochody wykonane zostały zatem w 99,98 proc. Z kolei wydatki w 2005 roku planowane były na kwotę 77 mln 465 tys. 837 zł, a wykonane zostały w kwocie 69 mln 643 tys. 440 zł (wykonanie w 89,90 proc).

/SaM/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here