Kamieniok uratował budżet; absolutorium dla Prezydenta

Radni miejscy jednogłośnie wczoraj przyjęli sprawozdanie z wykonania budżetu i udzielili Prezydentowi absolutorium. Budżet został wykonany prawidłowo. Szkoda tylko, że w tamtym roku nie zdołano rozdysponować wszystkich środków – mówił Marian Gawliczek, przewodniczący komisji rewizyjnej. Jako radny i przewodniczący komisji rewizyjnej mam dwojakie odczucia. Jako radny, z racji, że chciałbym by w mieście zrobiono jak najwięcej niepokoi mnie fakt, że z budżetu 2005 zostały środki, które można było rozdysponowac jeszcze w tamtym roku. Jako przewodniczący – budżet został wykonany dobrze i prawidłowo – skomentował Marian Gawliczek.

Pozytywne opinie, odnoszące się do wykonania budżetu a wygłoszone przez komisje na wczorajszej sesji, pozwoliła sobie skomentować radna Maria Wiecha. Czy zabrakło nam odwagi? Nie byłabym sobą, gdybym ten temat przemilczała – chcę naznaczyć, że to nie Prezydent powinien otrzymać absolutorium, tylko Rada i skarbnik miasta. To my uchroniliśmy niejednokrotnie gminę przed nieodpowiednim wydatkowaniem pieniędzy. Będę głosowała "za", ale tylko przez szacunek dla Pana Prezydenta i fakt, że jest to jego ostatnia kadencja – przyznała Maria Wiecha.


Jan Osuchowski nie krył radości otrzymując absolutorium. Dochody za 2005 rok były tak wysokie dzięki sprzedaży Kamienioka. Można powiedzieć, że ta transakcja "uratowała" budżet. Faktem jest, że jego wykonanie jest niższe niż w latach poprzednich. Powodem była późna sprzedaż nieruchomości przy Oborze. W końcu nie chcieliśmy tych 11 mln wydać lekkomyślnie – powiedział Prezydent.

/SaM/

- reklama -

13 KOMENTARZE

  1. …uważajcie z obrażaniem urzędników, dzisiejsza „wyburcza” pisze o dziadku który rozsyłał znajomym maile z kaczkami, teraz grozi mu 3 lata odsiadki za obrażanie wiadomo kogo. P.S. Do organów ścigania – pisząc słowo „kaczki” stałem na baczność i śpiewałem hymn narodowy. nikogo nie wyśmiewam ani nie obrażam… a może powinienem napisać „panami kaczkami”?

  2. Jeszcze jedna kadencja i powiat raciborski zniknie z mapy Polski ! Święty czas. Ale otwierają Auchan to rajcy znajdą pracę, proponuję wcześniej kurs na widlakach !

  3. Czy rada miasta, udzielająckredytu szpitalowi wyłożyła prywatne pieniądze? Jedynie niestety dysponuje naszymi podatników, więc po co ten napuszony ton jednego z radnych -czyżby emocje?

  4. Radni !jesteście głosem ludu , czy tak zadufanym w sobie, że nie potraficie przyjąć słowa krytyki? Cóż to, obraza majestatu. Dyrektor nie miał prawa się zdenerwować choć ciągle jest krytykowany?

  5. A ja mam pytanie do radnych powiatowych, którzy decydowali o tym (jako powiat, któremu podlega szpital)ile ma być łóżek w szpitalu. Skąd wtedy były wiliczenia i ekspertyzy, że początkowa wersja z 600 łóżkami to za wiele, potem 500, potem 400 i tak coraz to mniej aż osiągnięto „właściwą” ilość łóżek (mniej niż 300) a efekt jest obecnie taki, że pacjenci muszą leżeć na korytarzach (nawet i po 3 na jednym oddziale)?!. Eksperci i ich wyliczenia nigdy nie były najmocniejszą stroną w tym mieście!!!

  6. ahh.. akurat jezeli chodzi o szanownego pana dyrektora naszego szpitala w ktorym pracuja moi bliscy to mam swoje zdanie .. ale nie o to chodzi.. ja mhsle zejuz dosc sie panowi nagadali i naobrazali na siebie.. moznaby tak czasem pomyslec o LUDZIACH”? O PRZEBACZENIU? O SCHOWANIU DUMY DO KIESZENI??????????????

  7. To skandal co ci nasi politycy wyrabiają – byłam niedawno pacjentką w owym szpitalu i pożal sie Boże ale to obłęd by chorzy musieli leżeć na korytarzach a odwiedzający gapią sie na nich jak na małpy w zoo.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here