Nadwyżkę podzielono

Podjęciem uchwały na wczorajszej sesji Rady Miasta radni zdecydowali o zmianach w rozdysponowaniu ponad 4 – milionowej nadwyżki budżetu miasta. M.in. ulica Batorego będzie musiała jeszcze trochę poczekać z remontem, za to kupi się karetkę dla raciborskiego Pogotowia. Propozycje modyfikacji pzredstawiły kluby RS 2000 oraz TMZR.

Z szeregu zadań postanowiono wykreślić m.in. przebudowę ulicy Batorego wycenioną na prawie 600 tys. zł., udział w raciborskim Towarzystwie Budownictwa Społecznego, które wznosi kolejne budynki mieszkalne, na kwotę 225 tys.zł. Zdecydowano również odroczyć remont magistratu za ponad 200 tys.zł. i Urzędu Stanu Cywilnego, który wynieść miał pół mln zł. Zrezygnowano także z przystosowania budynku RSP, przy Wiejskiej, do którego z Topolowej ma przenieść się Dom Dla Bezdomnych "Arka N".

Sumę tę przesunięto m.in. na zakup karetki wraz z wyposażeniem dla raciborskiego Pogotowia Ratunkowego za 170 tys.zł., elektrostymulatora dla Poradni Rehabilitacyjnej przy Klasztornej wartego 7 tys.zł., remont amfiteatru "Strzechy" za 90 tys.zł., zakup foteli na balkon w "Strzesze" za 100 tys.zł. Dzięki zmianom możliwe będzie dokończenie remontu ulicy Mysłowickiej za 160 tys.zł. oraz kompleksowy remont ulicy Ogrodowej warty 700 tys.zł. Ponadto 10 tys.zł. dostanie schronisko dla psów a 20 tys.zł. otrzyma KS "Unia" Racibórz na swój jubileusz 60 – lecia.

Radni zdecydowali także o przekazaniu po 60 tys.zł., na budowę pomników: Jana Pawła II i ABp. Gawliny.

/SaM/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here