Magda Tabor wygrywa OKR

Magda Tabor i Natalia Załucka, uzdolnione artystycznie pokrewne dusze, skutecznie prezentują swoje umiejętności na 51. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim.Magdalena Tabor(zdj.1) zwyciężyła katowicki etap 51. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, rozgrywany
28 -29 kwietnia i jest już finalistką tego konkursu. Laureatka etapu wojewódzkiego w kategorii monodram interpretowała fragment książki nieżyjącej już rumuńskiej pisarki Aglaji Veteranyji „Dlaczego dziecko gotuje się w mamałydze”.
Ostatni etap konkursu będzie miał miejsce w czerwcu w Zgorzelcu.


W zmaganiach ze słowem w Pałacu Młodzieży w Katowicach wzięła też udział druga raciborzanka Natalia Załucka(zdj.2). Natalia w kategorii poezji śpiewanej zaprezentowała: „Wybrzeża pełne ciszy” do sł. K. Wojtyły, z muzyką własną Natalii Załuckiej, „Skrzypek Hercowicz” sł.Osip Mandelsztam (tł. W. Woroszylski), muz. Andrzej Zarycki i własną piosenkę autorską „Koniec końców”.
W występie towarzyszyły jej: Joanna Krycka (zdj.3)(wiolonczela) i Karolina Pietrzak (instrument deszczowy). Natalia reprezentuje Klub Poezji Śpiewanej „Atlantyda” działający przy RCK, prowadzony przez Irenę Hlubek.
Jurorzy przyznali uczestniczce specjalne wyróżnienie, dające możliwość kwalifikacji do etapu finałowego poprzez zaprezentowanie w Zgorzelcu nagrania swoich aranżacji.


Sukces dziewcząt okupiony był niemałym zmęczeniem – mówi instruktorka „Atlantydy” Irena Hlubek, ale wracają do Raciborza z ukcesami, nowymi doświadczeniami i wrażeniami. Poza tym OKR to też wydarzenie kulturalne.
Dwa dni konkursowych zmagań OKR uświetniły imprezy towarzyszące, m.in. recital Ewy Kopczyńskiej z repertuarem Edit Piaf.

/BSp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here