„Śląsk – kraina wielu kultur”

1 maja o godzinie 15.00 na raciborskim Rynku rozpoczną się VI Międzynarodowe Spotkania Artystyczne „Śląsk – kraina wielu kultur”.Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Kultury Ziemi Raciborskiej "Źródło". Spotkania współfinansowane są ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Starostwa Powiatowego w Raciborzu i Urzędu Miasta Racibórz.

Spotkania rozpocznie o godz. 15.00 korowód, od godz. 15.30 do 19.30 na raciborskim Rynku odbywać się będzie koncert.
W VI Międzynarodowych Spotkaniach Artystycznych wezmą udział zespoły działające przy Stowarzyszeniu Kultury Ziemi Raciborskiej "Źródło" (zespół folklorystyczny "Raciborzanie", mażoretki "Tęcza", zespoły tańca nowoczesnego "Efekt" i "Szkraby", pary turniejowe tańców polskich oraz młodzieżowa kapela "Raciborzanka"), a także goście z Polski ("Festa" z Niedrzwicy Dużej, "Łężczok" z Zawady Książęcej, "Promyk" z Tworkowa, "Zygzak" z Wojnowic i "Reflex" z Pawłowa), z Czech ("Krokodyl" z Ostrawy, "Tamburasi" ze Studenki, zespół baletowy z Krawarza i zespół folklorystyczny z Bolatic), zespół "Słowianeczka" z Kijowa oraz "Aragonese Group" z Saragossy.

- reklama -

11 KOMENTARZE

  1. Korzystając z okazji: Najbliższe imprezy (poza kinem offowym, które dzieje się w każdy wtorek ) 13 maja – niemiecki zespół Cabeliau (mieszalnia – elektronika, rock & hip-hop) i opavski Grooves (support), 27 maj – krakowski Reaktor Maj (psychojazz, dla miłosników muzy kontemplacyjno – odjechanej) W czerwcu najprawdopodobniej ŁĄKI ŁAN 😉

  2. sam fakt kolejek przy barze w weekendy i zjawisko ludzi siedzacych na kolanach innym z braku miejsca, swiadczy o tym, ze w raciborzu brakuje takich miejsc! koniec swiata- swietny lokal a nawet cos ponad ale chcemy wiecej! chcemy jeszcze!ludzie w naszej miescinie potrzebuja miejsc z dusza!

  3. Bardzo dobry pomysł z klubem „Koniec Świata”. Ja miło wspominam ten lokal jeszcze gdy tam miał miejsce „Irlander-Pub”. Ta ciemnozielona kolorystyka bardzo mi sie podobała i nadawała ten delikatny klimat. Teraz jest „Koniec Świata” i mam nadzieję, że będzie się cieszył taką popularnością (a nawet większą)co jego poprzednik – byle tylko pseudoskini nie zdemolowali go tak jak kiedyś. Świetny pomysł Dawidzie – bo właśnie takich klimatów brakuje w mieście(bo pełno ciemnych nor jak Dybcówka, Labirynt)

  4. …a brakowało klubo-pubów klimatem zbliżonych do tych na krakowskiej starówce. Kapelusz z głowy za to, że Ci się chciało Dawid z kumplami reaktywować działalność tego miejsca po paru latach przerwy.

  5. Właśnie patrzyłem na Waszą stronę ze zdjęciami klubu – Dawidzie Ty łobuzie!!!! czym podlewasz biedną jukę??:))))Żeby cwiety upajać browarem??? toż to grzech marnotrawstwa – tylu spragnionych by się napiło tego browarka;))))

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here