Pożegnanie klas trzecich w II LO

Dzień dzisiejszy w naszej szkole był wyjątkowy – odświętne stroje, promienne twarze, słowa podziękowania, bukiety kwiatów.

Jak co roku, koniec kwietnia oznacza również zakończenie edukacji przez uczniów klas trzecich. Tegoroczni maturzyści stanowili nienotowaną w historii szkoły grupę, liczącą ponad 260 osób, podzielonych na 8 klas.


Dzień dzisiejszy w naszej szkole był wyjątkowy – odświętne stroje, promienne twarze, słowa podziękowania, bukiety kwiatów.

Ale wszyscy z niecierpliwością czekali na akademię przygotowaną przez uczniów klas drugich, którzy tradycyjnie żegnają swoich starszych kolegów nie szczędząc im na ogół słów krytyki ale również podziwu i uznania.

Program poprowadzili z wielką swobodą i erudycją Karolina Śmieja i Tomasz Zając z kl. II m.
Podczas Galii byliśmy świadkami wręczania nagród Złotej Kuli tegorocznym maturzystom w następujących kategoriach:

– Największe indywidualności

– Super mózgi

– Najlepsi sportowcy

– Kasanowa

– Najpiękniejsza

– Super para roku.

Wiele emocji wzbudziła prezentacja nominowanych w każdej z kategorii!


Później mogliśmy się wsłuchać w liryczno – muzyczne interpretacje w wykonaniu dziewcząt z kl II t.

Nie zabrakło tak zawsze niecierpliwie wyczekiwanych scenek z życia szkoły, które jak w krzywym zwierciadle ukazywały codzienną szarą rzeczywistość, podkreślając, ale w jakże delikatny i wyważony sposób, to co brać uczniowską boli, śmieszy czy denerwuje.


Nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć wszystkim powodzenia na maturze i „połamania długopisów”, które otrzymali jako upominki w dniu dzisiejszym od swoich młodszych kolegów.

/Autor AKA/

- reklama -

27 KOMENTARZE

 1. co tu dodać? brak słów. I tylko potem jako.,ś wszyscy się dziwią, że RYBNIK i inne miasta sąlepsze, że tam jest przyjemniej, że się wyjeżdża. Miasto i jego włodarze robią to chyba specjalnie, coraz trudniej jest mi opędzić się od tej myśli….

 2. do głów tego miasta: Ale jak sukces, to głośno mówimy, że to z Raciborza i w wyniku wspaniałej poltyki kulturalnej miasta.

 3. Każda impreza, a juz szcególnie międzynarodowa (choć nie ma tu zasady)powinna być przygotowana na kazdy wariant pogodowy. Niczego nie zostawiać na ostatnią chwilę. Myślę, że to jednak wstyd, że lokale stały puste, a impreza odbywała się w takich warunkach.!

 4. Wiadomo od dawna, że władze miasta mają (przepraszam za kolokwializm)w dupie mieszkanców Raciborza czy imprezy gdzie nie zostali zaproszeni. Jaka szkoda, że o tym musiały się przekonać dzieci( nasze jak i te w gościach). Teraz liczą się kampania przedwyborcza i stawianie pomników (abp Gawlina pewnie w grobie się przewraca jak to widzi). Gardzą mieszkańcami(nawet uzdolnionymi dziećmi), gardzą inwestorami – POGARDZIMY I MY NIMI PODCZAS WYBORÓW!!!.I nie dajmy się nabierać, że ten to zrobił,a tamten

 5. …czytając artykuł dochodzę do wniosku,że organizatorzy nie potrafią zadbać o siebie…nie wierzę,że przy odrobinie chęci nie można by było zorganizować lepszych namiotów itp. … a poza tym RCK przy Chopina w tym dniu nie było zamknięte na cztery spusty… byłam w kinie… oj,oj,oj… ktoś nie myśli a najłatwiej oczerniać innych

 6. Wydaje mi się, że raciborzanka ma rację. Wystarczy spojrzeć na napisy zawieszone na kartce na zdjęciu. Są delikatnie mówiąć mało estetyczne, a to juz nie wina głów miasta, tylko organizatorów. Zawsze prawda lezy pośrodku.

 7. prowadzący/-ca/ Żródło widać z tego jest bardzo słabo zorganizowany,zespoły są mało wytańczone i słabe ,wszystko leci po łebkach,aleilość jest najważniejsza.Lepiej 30 tancerzy i na wysokim poziomie,niż 250 miernot w ramach kółka zainteresowań za co płacą rodzice,no właśnie za co?

 8. No tak, nie ma to jak zrobić imprezę na łapu-capu, nie zadbać o własne zespoły, nie zorganizować przebieralni i toalet (to też mieli załatwiać „oni”?), a potem nakrzyczeć w mediach (redakcjo – a gdzie głos drugiej strony?), że winny jest ktoś inny – miasto, powiat i RCK. Organizatorem było chyba „Źródło”, które na tą imprezę dostało przeciez miejskie i powiatowe pieniądze więc mogło o siebie zadbać, nie? Źródło jak wiem, co roku robi pokaz swoich grup w gmachu RCK, więc czy są „napiętnowani”?

 9. ojoj…czy drodzy państwo nie wyczuwaja ani odrobiny ironii w tym artykule? oczywiscie ze byloby miejsce dla żródła w ktoryms z raciborskich rck ale…moze pani szefowa SKZR nie lubi innej pani szefowej lub pana szefa i stad 250 osob tanczylo w deszczu dla swoich rodzicow ktorzy czekali by zabrac swe pociechy do domu! z powodu jak podejrzewam antypatii pani aldonki, jej wlasne zespoly a takze goscie zagraniczni mieli okazję (co ciekawe, nie wyjatkową)poskrecac nogi na rynkowej kostce brukowej…

 10. a panu, panie zorganizowany, gratuluję empatii…chcialabym zobaczyc pana w stroju wiejskiej chlopki,przemarznietego do szpiku kosci, wywijajacego na mokrej od deszczu scenie, oberaski na wysokim poziomie…jesli w tych okolicznosciach (majac 10 latek)zaprezentowalbys wysoki poziom a nie miernote, bylabym w stanie zaprosic cie na budyn czekoladowy…co ty na to?zamowimy sobie deser w PIOTRUSIU, wezmiemy na wynos i posmiejemy sie razem z dzieciakow, ktore sie produkuja na rynkowej scenie…

 11. to wieli wstyd dla miasta, które nie potrafi pomóc Stowarzyszeniu w przyjęciu gości z zagranicy. czy drodzy rajcy nie warto zainwestować w kulturę ? wielki, wielki wstyd!!

 12. Jaki wstyd dla miasta. Wstyd dla SKZR, które od lat zresztą robi fatalne imprezy. Wygarnęli kasę z miasta, powiatu i Interregu. Zabrakło tylko zdrowego rozsądku. Czy te zespoły z Polski (Zawada,Tworków,Wojnowice, Pawłów) to nie prowadzi czasami pani dwojga nazwisk?

 13. Tak brachu, te „zespoły z Polski” to wszystkie zespoły prezesowej. Kurcze, impreza pewnie fajna jak ktoś lubi 10 godzin cepelii i festynady. Ale nie lubie jak przedsiębiorców pracujących w kilku miejscach, którzy na pieczątce mają napis „stowarzyszenie” nazywa się „społecznikami”. 240 członków – dobry tekst 😉 Warto dodać, że wszyscy oni oczywiście normalnie płacą za zajęcia 😉 I na zdrowie.OK. Ale żeby potem nagle obrażać się na „władze”, że padał desz a samemu się zawaliło lokal zastępczy ???

 14. Do A-F.Panie Radny A-F(adresuje do ciebie Piwoszu).Jest was pod tym psełdonimem paru(jeden pajac wart drugiego pajaca).Do tej pory nie raziły mnie impertynencje Frustrata ale widzę że przed wyborami pogorszyło ci się w zakresie zniesmaczania internautów do działań władz samorządowych, w celu oczyszczenia sobie i kumplom przedpola do wyborów. Obyś się nie pomylił. Na razie przypomnę ci tylko że mądry wie co mówi a głupi mówi i pisze co wie, i to twój problem.

 15. Do „advocem”: jesteś kolejną osobą, która ma problem. Ja występuję pod jedną postacią, nie jestem radnym, nie robię sobie ani kumplom „przedpola” na wybory. Widzę, że to właśnie Ty tym się frustrujesz. A tak przy okazji „pseŁdonim” pisze się poprawnie – pseUdonim. Nie mam ochoty milczeć bo zbliżają się wybory i moim obywatelskim obowiązkiem jest nawoływanie i proszenie mieszkańców by nie wybierali tych samych ludzi, którzy słyną z nieudolności. I BĘDĘ TO ROBIŁ, CZY SIĘ TO RADNYM PODOBA CZY NIE!!

 16. Proszę mi tu nie obrażać SKZR bo to nie ich że się rozpadało i tak wyglądały występy. Członków jest dużo, to prawda i jest to świetnie zorganizowane. Mówcie co chcecie-to tylko moje zdanie.

 17. Nie musimy zaglądać skzr do kieszeni ale czy faktycznie stow. jest takie biedne? (240członków x 35zł składki = 8400zł miesięcznie przychodu. Mało to czy dużo?) Może jednak nie powinni szczędzać na zabiezpieniu takiej imprezy… zwłaszcza ze dodatkowo dostała fundusze na tą imprezę. Przebieralnie w byle jakich namiotach to strandard od lat, w którym skzr przyjmuje tancerzy zza garnicy (na zamku było tak samo). Wstyd dla miasta, dla gości Raciborza. Ktoś prezesowej powinien to kiedyś uzmysłowić.

 18. Do A-F(Arcy-Frustrata)-Radnego.Jeszcze raz zwrócę ci uwagę, że tylko głupi zna się na wszystkim i to jest Twój problem.Ale jak nie zrozumiałeś Piwoszu to jeszcze jedno przysłowie ci zacytuje.”Krytyk i impotent z jednej są parafi,każdy dużo gada ale nie potrafi”.

 19. Dlaczego dyrektor RCK poinfomował ” Źródło”, ze nie może udostępnic mu żadnego domu kyltury, gdyż odbywa się tam impreza ” Rock co krok”, tymczasem z plakatów wiem, że koncert odbył sie dzien póżniej? ( Złośliwosc, zazdrość, zła wola? ) Namioty wojskowe są w plenerze jedyną możliwością przebieralni, ze sceny informowano, ze sprowadzono je aż z Cieszyna. Toalety niepłatne były zabezpieczone, bo do takiej skierowali mnie bez problemu organizatorzy.Chętnie obejrzałbym to samo w ciepłej sali DK.

 20. Dziecko znajomych chodziło na zajęcia do Strzechy i płaciło co miesiąc tyle samo, a w przeciwieństwie do Źródła DK ma pełne utrzymanie !W przeciwieństwie też do Źródła o zespołach Strzechy od kilku lat nic nie słyszałem. Oby Pani Aldona tu nie zajrzała , bo jeszcze założy nowe Stowarzyszenie gdzie indziej , a my stracimy darmową promocję miasta i międzynarodowy festiwal…

 21. Drogi Brutusie jesteś tak świetnie zorientowany, że zamknięcie Żródłu przed nosem dwóch jedynych w mieście scen nie powinno być problemem. W przyszłym roku załatw proszę lokal zastępczy na festiwal, pamiętaj tylko, że wynajem namiotu wiele razy przekracza kwotę dotacji na ten cel.Ale dla ciebie ,wszechwiedzącego, to chyba żaden problem? powodzenia!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here