Nowy wzór tablic rejestracyjnych

Od 2 maja w Polsce obowiązuje nowy wzór tablic rejestracyjnych. Eurotablice, oprócz symbolu literowego „PL”, zawierają też symbol Unii Europejskiej.Tablice rejestracyjne wydane przez organy rejestrujące do dnia 1 maja tego roku zachowują ważność. Rozporządzenie umożliwia jednak, na wniosek właściciela pojazdu, wymianę posiadanych tablic rejestracyjnych na tablice nowego wzoru, z zachowaniem dotychczasowego numeru rejestracyjnego.

W nowym wzorze tablic rejestracyjnych w lewej części tablicy na niebieskim tle znajduje się symbol Unii Europejskiej (12 pięcioramiennych gwiazdek barwy żółtej, ułożonych na obwodzie okręgu) oraz znak z literami "PL" barwy białej wyróżniający państwo rejestracji pojazdu.
Nowe przepisy zachowują dotychczasowy wzór nalepki kontrolnej umieszczanej na przedniej szybie pojazdu z flagą Polski i znakami "PL".

Wprowadzenie nowego wzoru tablic rejestracyjnych nie wiąże się ze zmianą opłat za ich wydanie, pobieranych przez organ rejestrujący.

/s/

- reklama -

11 KOMENTARZE

  1. Tutaj jestem za tym by karać kierowców TIRów!!. Przecież jest oznakowana w mieście trasa dla tranzytu więc po jaką ciasną anielkę kierowcy tegoż TIRu zachciało się jechać inaczej, na skróty?. Może miał dużo czasu w myśl powiedzenia :”Masz dużo czasu?- to jedź na skróty!”:)))

  2. Korzystajac z okazji również chciałbym się podzielić swoją opinią. Pracuję 100 metrów od tego wiaduktu i nie ma tygodnia żeby jakaś ciężarówka nie zablokowała ruchu. Większość kierowców nie mając pewności czy zmieści się przed pod wiaduktem zatrzymuje się lub przejeżdża bardzo powoli, mniejszość nie zwalniając trzyma się mocno kierownicy i mkną ślepo wierząc że wiadukt mogł się przecież lekko unieść. Od strony Rybnika są przynajmniej dwa znaku zakazu i jeden informacyjny o tranzycie.

  3. Miasto wydało dużo pienięzy na postawienie znaków informacyjnych ale z czasem jak pierwszy z drugim z impetem huknął w zawieszone nad jezdnią blachy to zastała sama poprzeczka z jedną blachą nad chodnikiem. Dobrze, że ludzie nie są tak wysocy bo ponabijaliby sobie guzy :). Chodniki są bardzo nierówne, miejscami brakuje płyt chodnikowych, przejście pod wiaduktem z wózkiem to naprawde nic przyjemnego. Chodnik jesy ciasny i dwa wózki się nie miną. Zapraszam w te okolice naszych radnych.

  4. Ciekawe jak ten most wytrzymuje takie strzały :)w sumie konstrukcja naczepy była lekka bo to tylko stelarz pokryty brezentem. Powinni postawić tam jakiś aparat który będzie robił zdjęcia samochodom powyżej granicy zabronionej na znaku drogowym. Jest tam 3.40m i napewno troszkę zapasu jest i to wykorzystują tiry i przejeżdzają na styk. Robić fotki i surowo karać.

  5. Edo zastanawia się czy wiadukt wytrzyma takie „ataki”. Do czasu… W Rybniku na Paruszowcu pod linią do Katowic wystarczyło kilka takich uderzeń tira by wstrzymać ruch pociągów na kilka godzin… Rok temu wiadukt wyremontowano i pogłębiono ale i tak jego nośność jest osłabiona. Przy czym jest to wiadukt stalowy a więc słabszej konstrukcji od raciborskiego. Kierowcy TIRów to jacyś debile którzy nie zwracają uwagi na znaki. Koszty powinien naprawić za swoje firma-właściciel pojazdu!

  6. ludzie o jakim tranzicie mówicie.ten na opole koło rafako,to jest droga do czołgów,ale nasi radni przecierz tam nie jeżdzą.Wola malować UM,w dupie mają męczarnie kierowców próbójących wyminąć się na tym super wymiarowym tranzycie.oto nasza wizytówka miasta,sołtysie O.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here