Przy Rybnickiej tir wgniótł się w wiadukt

Dziś około godziny 7.00 jadący ulicą Rybnicką tir nie zmieścił się pod wiaduktem. Straty są dopiero w trakcie ustalania, ale już teraz można ocenić, że nie będą małe.Tir załadowany był 18 tys. butelek piwa. Przyczepa pojazdu z impetem wgniotła się w wiadukt. Kierowca najwyraźniej źle skonfrontował warunki samochodu z wysokością wiaduktu. Pod wpływem uderzenia 50 transporterów z napojem wysypało się na jezdnię. Ulica zablokowana była przez kilka godzin, aż po ulicę Piaskową. Jak się dowiedzieliśmy była to pierwsza tego typu wyprawa kierowcy tira. Jest zdruzgotany. Od raciborskiej policji otrzymał jeszcze mandat.

Tutaj bardzo często mają miejsce tego typu wypadki. Ciężarówki czy tiry źle oceniają swoją wysokość. Albo czasem wjeżdżają na „ryzyk – fizyk”. Wielu z nich zwyczajnie się tam nie mieści. Trzeba przyznać, że ten wiadukt nie jest specjalnie wysoki. Z 4 wiszących kilkadziesiąt metrów wcześniej oznaczeń zostało tylko jedno. Pozrywały je tiry i nikt nie zadbał o nowe – relacjonuje jeden ze świadków wypadku. – W ogóle ten odcinek jest tragiczny. Dawniej były tu barierki blaszane, odgradzające chodnik od ulicy. One przynajmniej chroniły przechodniów przed ochlapaniem. Teraz zmieniono je na kratkę, która jesienią, gdy jest mokro, nie zostawia na człowieku suchej nitki. Ci, którzy o tym wiedzą o tej porze roku omijają to miejsce. O stanie samego chodnika nie wspomnę. Brak słów. Wózkiem się nie przejedzie.
/SaM/

- reklama -

101 KOMENTARZE

  1. Przesylam calej rodzinie i znajomym moje kondolencje i wyrazy wspolczucia.Wypadki chodza po ludziach i nie jestem taki pewny zebysmy umieli temu zapobiec,czasem to szczescie albo pech ktory na kazdego gdzies czycha-taki nasz los!!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here