W Szymocicach zginął rowerzysta – szukanie świadków

Wczoraj popołudniu miał miejsce kolejny śmiertelny wypadek. Zginął 21 – letni rowerzysta. Kierowca ciężarówki, która spowodowała wypadek, uciekł z miejsca zdarzenia. Policja apeluje o pomoc w ustaleniu sprawcy wypadku.
Sytuacja rozegrała się około godziny 18.15 na drodze wojewódzkiej nr 919 w pobliżu miejscowości Szymocice ok.godziny 18:15. Śmierć na miejscu poniósł 21 – letni rowerzysta, mieszkaniec powiatu rybnickiego. Z dotychczasowych ustaleń polcji wynika, że ciężarówka poruszała się bardzo szybko i uderzyła mężczyznę prawą stroną naczepy. W wyniku upadku rowerzysta doznał urazu w postaci pęknięcia podstawy czaszki i licznych obrażeń wewnętrznych w okolicach klatki piersiowej. Kierowca samochodu ciężarowego, który spowodował wypadek uciekł z miejsca zdarzenia.

Policja zwraca się z prośbą do osób, które w tym czasie widziały samochód ciężarowy z białą kabiną o pilny kontakt z Komendą Powiatową Policji Sekcją Ruchu Drogowego w Raciborzu – tel. 032/ 4594255 , 032/ 4594292 , 0504079054 lub 997.

/s/

- reklama -

8 KOMENTARZE

  1. Kierowca powinien odsiedzieć swoje. Ale z drugiej strony wiem, z jaką „fantazją” poruszają się na rowerach mieszkańcy wiosek. Jazda bez świateł w nocy, jazda po pijanemu, przejeżdżanie w poprzek drogi przez maską samochodu. Sam jeżdżę na rowerze, ale wyobraźnia wielu ludzi z terenów poza miejskich, którzy poruszają się na rowerach woła o pomstę do nieba!

  2. O pomstę do nieba woła też to jak traktują kierowcy rowerzystów. Takiego chamstwa jak w Polsce nie spotka się nigdzie indziej. Niektórzy mając szeroką drogę specjalnie tak wymijają żeby nastraszyć rowerzystów. Na rondach zajeżdżają drogę. Nie ustępują na skrzyżowaniach ze ścieżkami rowerowymi itd. A co do pijaństwa to ile wypadków powodują pijani rowerzyści a ile pijane mendy za kierownicami? Słyszałeś, żeby pijany rowerzysta zabił na rowerze przechodnia bo ja nie!!!

  3. nie tylko rowerzyści mają problem poruszania się po drogach gdy jeżdziłem na rowerze czestym przypadkiem było wyprzedzanie przez kierowców dużych TIRÓw blisko rowerzsty co nieraz powodowało wywrócenie sie do rowu dotyczy to również pieszych gdy jeden kierowca przepuszcza na pasach dla pieszych inny kierowca zmusza do opuszczenia tych pasów biegem a co zrobić gdy mamy prblemy z poruszaniem i idzie przyszpieszyć dlatego według mnię wina leży jak zwyklę po środku

  4. do Arteksa: nie slyszalam, zeby pijany rowerzysta zabil przechodnia, ale slyszalam, niejednokrotnie, ze pijany rowerzysta spowodowal grozny wypadek (w ktorym gineli ludzie). Pijany czlowiek na drodze jest niebezpieczny, czy to kierowca samochodu, czy rowerzysta, a nawet przechodzien. Oczywiscie moja wypowiedz nie jest komentarzem zdarzenia z Szymocic – to ogromna tragedia. Sama czesto jezdze na rowerze i wiem jak jest na drogach niebezpiecznie :/

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here