Pomoc Henkla i młodzieży

Dnia 27.04.2006r. II LO im.A.Mickiewicza w Raciborzu otrzymało darowiznę w postaci środków czystości z raciborskiej filii firmy Henkel. Produkty te zostały przekazane STOWARZYSZENIU PRZYJACIÓŁ CZŁOWIEKA „TĘCZA”.

Stowarzyszenie Przyjaciół Człowieka „Tęcza” powstało w kwietniu 2003r. i ma na celu niesienie doraźnej i długoterminowej pomocy w rozwiązywaniu różnorodnych problemów rodzinnych oraz udzielanie wsparcia w sytuacji kryzysu. W chwili obecnej stowarzyszenie prowadzi na terenie naszego miasta pięć charytatywnych placówek, które posiadają odrębną specyfikację i uzupełniają się wzajemnie w realizacji wyznaczonych zadań.

Są to:

-Dom dla Bezdomnych „ARKA.N”

-Centrum Matki z Dzieckiem „MAJA”

-Hostel dla Ofiar Przemocy

-Mieszkania Readaptacyjne

-Noclegownia (w okresie zimowym).


Produkty z darowizny pani Elżbieta Kilijan wraz z uczniami zawiozła do Centrum Matki z Dzieckiem „MAJA’ z siedzibą przy ulicy Sempołowskiej 5 w Raciborzu.

Jest to ośrodek dla kobiet zmagających się z alkoholizmem, samotnie wychowujących dzieci oraz dotkniętych przemocą w rodzinie. Na dzień dzisiejszy zamieszkuje tam 8 kobiet i 14 dzieci. Kobiety te na co dzień, aby zarobić na swoje utrzymanie pracują w Raciborskiej Spółdzielni Mleczarskiej. Oddają 50% swoich dochodów, resztę dopłaca Ośrodek Pomocy Społecznej. Centrum prowadzi również zajęcia terapeutyczne mające na celu wspieranie swoich podopiecznych.


Mamy nadzieję, że nasza pomoc okazała się potrzebna i choć trochę wypełniła morze potrzeb ludzi korzystających z opieki stowarzyszenia.

/

- reklama -

Karolina Waniek/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here