Igrzyska sportowe niepełnosprawnych

I znów, jak równo rok temu, 17 maja ulicą Słowackiego przemaszerował barwny korowód, który zmierzał na IX Igrzyska Sportowe Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Sport ku radości” rozgrywane na stadionie PWSZ w Raciborzu.Na stadionie PWSZ w poszczególnych konkurencjach zmierzyli się zawodnicy na co dzień wychowankowie ośrodków dla niepełnosprawnych.
W programie było m.in.: lekka atletyka, gimnastyka, tor przeszkód, rzut do kosza, tenis stołowy. Rozegrano mecz piłki nożnej, koszykówki i siatkówki. Na pobliskim basenie konkurowali pływacy.

W przygotowaniu niepełnosprawnych do zawodów wzięli udział studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu, szczególnie kierunku resocjalizacja z wychowaniem fizycznym. Już przed zawodami prowadzili zajęcia z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, usprawniając ich ruchowo i nawiązując kontakt interpersonalny.

W tegorocznej edycji wzięło udział 300 osób. Niemal każdy uczestniczył w jakiejś dyscyplinie, każdy został obdarowany medalem i upominkiem.


Na zdj. 1. Dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu z opiekunami i studentkami PWSZ.
/BSp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here