Uniwersytet Trzeciego Wieku wyruszył do Czech

Wraz z nadejściem wiosny, studenci Raciborskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zaczęli zwiedzanie świata poza murami swej „uczelni”. W sobotę, 13 maja udali się na wycieczkę krajoznawczą do czeskiej części Euroregionu Silesia. Wycieczka miała charakter rekonesansu, a jej program był bardzo intensywny…W ciągu całodziennej wycieczki, studenci – seniorzy odwiedzili aż trzy założenia zamkowo – pałacowo – ogrodowe (w Hradcu nad Moravicą, Raduniu i Kravarzu), zwiedzili piękne, zadbane i rozkwiecone o tej porze roku Arboretum w Novym Dvorze i zjedli czeski obiad na opawskiej starówce.
Pierwsza wycieczka wyszła bardzo sympatycznie – mówi Dawid Wacławczyk (szef „Grupy Rosynant” i właściciel Biura Podróży „ORINOKO”), który zorganizował wyjazd i pełnił w tym dniu rolę przewodnika. – Wielu z nas nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, ile pięknych miejsc znajduje się tuż za granicą. Teraz, kiedy już się poznaliśmy, tego rodzaju wycieczki możemy organizować regularnie – dodaje. Nastroje uczestników potwierdzają potrzebę tego typu imprez. Można wyjechać na kilka godzina za miasto, skosztować czeskiej kuchni, poprzebywać na polu natury, spotkać znajomych, a nawet – tak jak teraz – pośpiewać w autobusie przy akompaniamencie akordeonu… 


W planach są już kolejne wycieczki, zarówno do Czech (Morawski Kras, Ołomuniec, Praga), Słowacji (ciepłe źródła w Besenovej) jak i do ciekawych zakątków Polski.

/oprac.SaM, zdjęcia Piotr Klima/

- reklama -

2 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here