Wymień prawko!

Wydział Komunikacji i Transportu w raciborskim starostwie przypomina o konieczności wymiany prawa jazdy, które wydane zostały w okresie od dnia 1 maja 1993 roku do dnia 30 czerwca 1999 roku oraz wydane po dniu 1 lipca 1999 roku na blankietach papierowych. Trzeba się spieszyć, bowiem wymiana starego „prawka” na nowe trwa miesiąc.
Kierowca, który nie wymieni starego prawa jazdy we wskazanym terminie nie straci posiadanych uprawnień do kierowania pojazdami. Nie będzie się on jednak mógł posługiwać tym prawem jazdy, ponieważ straci ono ważność i do momentu wydania nowego dokumentu nie będzie mógł prowadzić pojazdu na podstawie starego, nieważnego już prawa jazdy. Trzeba pamiętać, że ustawowy czas oczekiwania na dokument to 30 dni. Osoby zwlekające z wymianą prawa jazdy mogą zatem mieć problemy 1 lipca – tłumaczy Grażyna Kowalska, naczelnik Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Raciborzu.

/SaM/

Wnioski przyjmowane są w poniedziałki, środy i czwartki w godzinach od 7.30 do 15.30, zaś we wtorki od 7.30 do 17.30 i w piątki od 7.30 do 13.30.

W Wydziale Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Raciborzu przy Pl. Okrzei 4a należy złożyć:
– wniosek (do pobrania w Wydziale Komunikacji i Transportu lub też w Biurze Obsługi Klienta Starostwa przy ul. Klasztornej 6),
– dowód uiszczenia opłaty za wydanie prawa jazdy w wysokości 71 zł,
– opłatę skarbową w wysokości 5,50 zł (0,50 zł za każdy dodatkowy załącznik do wniosku),
– fotografię o wymiarach 3,5 x 4,5 cm,
– kserokopię posiadanego prawa jazdy.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here