Plener plastyczny w Rudach i po stronie czeskiej

Polacy i Czesi malowali wspólnie najpierw w Rudach w pięknym parku krajobrazowym, a w ostatni wtorek w czeskiej miejscowości Odry. Plener odbył się pod tytułem „Podobieństwa i kontrasty”.


W ostatni wtorek w czeskiej miejscowości Odry zakończył się międzynarodowy plener plastyczny. Polsko-czeskie „Podobieństwa i kontrasty” zorganizował Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej dzięki dofinansowaniu z funduszy europejskich. Opiekunem młodych artystów była Magdalena Gogół-Peszke z MOKSiR, która jest również nauczycielem akademickim PWSZ w Raciborzu. Na plener zaprosiła także swoich studentów z kierunku edukacji plastycznej. Wydarzenie zostało zrealizowane przy współudziale Odboru Kultury a Śkolstvi z czeskiego miasta Odry, gdzie we wtorek 6 czerwca uczestnicy spotkali się po raz drugi.


Pierwsza część pleneru odbyła się 23 maja. Przez cały dzień plastycy pracowali w kompleksie pałacowo-parkowym w Rudach. Polskę reprezentowało 25 twórców, czeskich artystów było 20. Uczestnicy spośród siebie wyłonili zwycięzców, którymi zostali z czeskiej stron Mirka Śimova, a po polskiej stronie Ewelina Lesik. Nagrodą były materiały plastyczne.


/argent/
zdjęcia dzięki stronie NaszaGmina.org

- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here