Racibórz odebrał w stolicy I nagrodę

7 czerwca w stolicy, w Pałacu na Mokotowie odbyła się gala podsumowująca Program „Działaj Lokalnie”, realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i współfinansowany przez Polsko – Amerykańską Fundację Wolność. Raciborski projekt zdobył pierwsze miejsce.W konkursie pn. „Opowiedz… – Narodziny w wodzie” rywalizowało 12 reportaży fotograficznych, w czołówce których znalazł się reportaż autorstwa Małgorzaty Makulewicz z Forum Kobiet Powiatu Raciborskiego i dr Mariana Ciszka ordynatora Oddziału Ginekologiczno – Położniczego Szpitala Rejonowego w Raciborzu. Fotoreportaż zgłosiło do konkursu Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych w Rybniku.

Wyniki konkursu zostały ogłoszone 7 czerwca podczas gali podsumowującej IV edycję Programu Działaj Lokalnie. I miejsce zdobył projekt raciborski. Małgorzata Makulewicz, współautorka i koordynatorka inicjatywy odebrała nagrodę z rąk przedstawicieli Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolność oraz Pawła Łukasika – Prezesa Zarządu Akademii RF w Polsce.


Pałac na Mokotowie, gdzie odbyła się gala końcowa konkursu

I miejsce w Polsce z fotoreportażem „Twój poród może być łatwiejszy – Narodziny w wodzie”; autorka Małgorzata Makulewicz


Nagrodę pieniężną w wysokości 2 tys.zł. zwyciężczyni przeznaczyła na dofinansowanie kolejnego programu „Szpital Przyjazny Dziecku”, który obecnie wdrażany jest w raciborskiej lecznicy.

Przypomnijmy, że tematem prac biorących udział w konkursie było przedstawienie wydarzeń związanych z realizacją projektów. Reportaż raciborskiego szpitala obejmował realizację filmu informacyjno – edukacyjnego „Twój poród może być łatwiejszy – Narodziny w wodzie” oraz jego emisję w RTK, akcję informacyjną prowadzoną w lokalnych mediach, zorganizowanie ogólnodostępnej konferencji z wykładem profesora dr hab. n.med. Ryszarda Poręby na temat nowych technik porodowych.


 
Prezes Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce Paweł Łukasiak i Małgorzata Makulewicz


/SaM/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here