Osadzeni z Raciborza wykonali karmniki dla stowarzyszenia z Kietrza

Karmniki
Fot. FB/Stowarzyszenie Jesteśmy Wyjątkowi

Zakład Karny w Raciborzu przekazał wykonane przez osadzonych karmniki dla ptaków na rzecz Stowarzyszenia „Jesteśmy Wyjątkowi”. Prace trwały kilka tygodni.

We wrześniu tego roku w Kietrzu odbyła się 24-godzinna sztafeta biegowa „Biegasz – wspierasz rehabilitację”. Organizatorem i pomysłodawcą całej imprezy był członek Stowarzyszenia Kulturalno-Sportowego Gryf. Dochód zebrany podczas sztafety oraz od pozyskanych sponsorów przeznaczono na wspomaganie rehabilitacji dzieci niepełnosprawnych ze Stowarzyszenia „Jesteśmy Wyjątkowi”.

- reklama -

Pomoc zza krat

Zakład Karny w Raciborzu nie pozostał obojętny wobec całego przedsięwzięcia, na rzecz Stowarzyszenia Zakład Karny w Raciborzu przekazał karmniki dla ptaków wykonane przez osadzonych, odbywających karę w raciborskiej jednostce penitencjarnej.

Jak powstają karmniki?

Karmniki są efektem prac skazanych z oddziału terapeutycznego, które wykonali w ramach terapii zajęciowej. Prace trwały kilka tygodni. Wszystkie karmniki osadzeni wykonywali ręcznie, bez skomplikowanych narzędzi. Pracami kierował technik ds. terapii zajęciowej. Realizacja powyższego projektu dała kolejny raz możliwość otwarcia się Zakładu Karnego w Raciborzu na świat zewnętrzny. Pokazała, że zarówno Służba Więzienna, jak i pozostający pod jej opieką skazani są w stanie mieć pozytywny i twórczy wkład w życie, także nieść pomoc poza mury więzienia.

Część resocjalizacji

Dla osadzonych to bardzo istotne, że mogą uczestniczyć w czymś ważnym. W ten sposób budują poczucie własnej wartości, uczą się wielu pożytecznych rzeczy, m.in. tego, że dzięki wykonywaniu rękodzieł mogą żyć lepiej, bez agresji, przemocy, a w dodatku nieść pomoc. Osadzeni coraz częściej biorą udział w różnych akcjach i sami angażują się w działania pomocowe.

/PK/Zakład Karny Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj