Kultura: on/off. Zajęcia praktyczne w drugim odcinku części muzycznej

RCK

Praktyczne rady i konkretne ćwiczenia na emisję głosu przydadzą się nie tylko adeptom sztuki wokalnej, ale każdemu, kto pracuje głosem.

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza na drugi odcinek warsztatów części wokalnej ministerialnego projektu RCK pt. Kultura: on/off – TEATR MUZYKI. W pierwszym odcinku prowadząca warsztaty Joanna Skowyra prezentowała bardziej teoretyczną część zagadnienia jakim jest emisja głosu. W tym odcinku będą już tylko rady praktyczne.

- reklama -

Zaczniemy od rozgrzewki, ze szczególnym uwzględnieniem mięśni twarzy oraz brzucha, tak by później w pełni móc wykorzystać możliwości naszych ośrodków głosu. Następnie będziemy się wspólnie rozśpiewywać, poznamy praktyczne wskazówki jak ujednolicić dźwięki, jak poprawnie artykułować samogłoski itp. W zajęciach wezmą udział: Justyna Chory oraz Julia Mielnik wokalistki zespołu Perspektywa działającego przy Raciborskim Centrum Kultury, prowadzonego przez Joannę Skowyrę.

Praktyczne rady i konkretne ćwiczenia na emisję głosu przydadzą się nie tylko adeptom sztuki wokalnej, ale każdemu, kto pracuje głosem, ze szczególnym uwzględnieniem: aktorów, nauczycieli, wykładowców – ale tak naprawdę nam wszystkim. Pamiętajmy, że tylko zdrowe śpiewanie, zdrowa mowa, daję szansę na wydobycie właściwego piękna naszego głosu.

Realizacja video: Patryk Kogut, Perfect View, Michał Dyja.

KULTURA:ON/OFF to projekt realizowany przez Raciborskie Centrum Kultury od czerwca do października w ramach programu ministerialnego KULTURA W SIECI. Składa się on z czterech bloków tematycznych. Pierwszy to TEATR JEDNEGO AKTORA czyli monodram pt. „Szczur bezbarwny” w reżyserii Grażyny Tabor w wykonaniu Marcina Franaszka. Spektakl poprzedzą warsztaty realizowane przez Grażynę Tabor oraz Jerzego Dębinę z udziałem Aleksandry Tabor i Agnieszki Rajdy. Wprowadzą nas one w arkana pracy z ciałem i ruchem, a także w różne techniki teatralne m.in. impostacja, kompozycja scen, które można wykorzystać nie tylko w pracy aktorskiej. Drugi blok to TEATR TAŃCA w reżyserii Manueli Krzykały oraz warsztaty taneczne prowadzone przez Manuelę Krzykałę i Magdalenę Mosek, podczas których będziemy mogli nauczyć się elementów choreografii spektaklu. Motyw przewodni przedstawienia finałowego odnosi się bezpośrednio do odczuć związanych z życiem w okresie pandemii: strachu, samotności, braku kontaktu z drugim człowiekiem. Muzykę do spektaklu tworzy Adam Jarzmik. Trzecia część to TEATR DLA DZIECI, w ramach którego zrealizowany będzie bajka edukacyjna dla najmłodszych w reż. Moniki Kubicy-Skaby. Spektakl finałowy będzie prezentowany częściowo w języku angielskim i w tłumaczeniu na język migowy. Podczas warsztatów Moniki Kubicy-Skaby i Julity Bożęckiej dzieci poznają podstawy pracy w teatrze oraz stworzą elementy scenografii do spektaklu. Ponadto odbędą się warsztaty z języka angielskiego realizowane przez Edytę Mańkę, które wprowadzą młodych odbiorców w tematykę przedstawienia. Ostatnia część to WARSZTATY WOKALNE I KONCERT PIOSENKI MUSICALOWEJ. W ramach tej części będą prowadzone przez Joannę Skowyrę i Adama Jarzmika zajęcia z emisji głosu, pracy z tekstem, śpiewu zespołowego oraz z tworzenia aranży. Finalny koncert odbędzie z udziałem wokalistów RCK.

Projekt jest dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.

/RCK oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj