XVI Mały Memoriał J.Kusocińskiego

Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu 12 czerwca zorganizował XVI Memoriał J. Kusocińskiego. Grupa najlepszych lekkoatletów z naszej szkoły wraz z opiekunem p. B. Joszko poszła zdobywać medale. Impreza rozpoczęła się z opóźnieniem. O godzinie 1000 wszystkie szkoły ustawiły się na boisku szkolnym. Uroczystego rozpoczęcia imprezy dokonał wicedyrektor do spraw sportu pan Piotr Krużołek. Przy hymnie narodowym poczet sztandarowy wciągnął flagę państwową na maszt. Jedna z uczennic odczytała krótką historię życia wybitnego lekkoatlety Janusza Kusocińskiego. Krótkie przemówienie wygłosił dyrektor ZSOMS Arkadiusz Tylka.
Zmagania lekkoatletów rozpoczęły gimnazja biegiem na 60 m dziewcząt i chłopców oraz pchnięciem kulą. W tym samym czasie chłopcy i dziewczęta z podstawówek skakali w dal. Potem podstawówki biegały na 60 m, a gimnazjaliści skakali. Na koniec odbyły się biegi długie na 600 m dziewcząt i 1000 m chłopców. Nasi uczniowie zdobyli wiele medali. Niektórzy pobili rekordy własne i rekordy szkoły.
Oto wyniki zmagań:
Kl. 5
Muzia Szymon dal 4,10m
Jaszewska Ola dal 3,20m
Żukowska Magda 60 9.77s II miejsce
Korczyński Mariusz 60 8.31s I miejsce
Topolski Michał 60 8.81s II miejsce
Petka Paulina 600 2.15,52
Miechówka Sandra 600 2.17,84
Solich Damian 1000 3.43,60 III miejsce
Banaś Grzegorz 1000 3.44,50

Kl. 6
Gawliczek Klaudia dal 3,45
Pawlikowska Sylwia 60 9.72 III miejsce
Chojecka Kasia 60 9.91
Hończak Bartek 60 9.47 III miejsce
Paradowski Piotr 1000 3.32,27 I miejsce
Bedronka Michał 1000 3.44,54

- reklama -

Opłacało się walczyć, drużynowo nasz szkoła zdobyła II miejsce zaraz za jedenastką. Na koniec imprezy, jak co roku gospodarze przygotowali dla wszystkich uczestników poczęstunek. Dzieci zmęczone zmaganiami szybko pochłaniał przygotowane kiełbaski. Gratulujemy całej drużynie.

Napisała: Beata Joszko

- reklama -

8 KOMENTARZE

  1. no i weźmie taki mw zamiast coś o imprezie napisac to będzie się w politykę bawił! Hola koleś, to nie ten artykuł! jak chcesz o polityce i nauczycielach to sobie poszukaj innych stron.

  2. tak zauważyłem, że jeśli na tym portalu nikt nie porusza tematu Markowiaka, Wojnara, Osuchowskiego czy Kupca to nie ma oczym gadać! Wszyscy do wszystkiego politykę mieszają. Żałosne to.

  3. Co to już się zapytać nie wolno? Pisze na tej stronie, że Robert M., że nauczyciel WOS-u w I LO, no więc pytam… Bo jak można być nauczycielem tylko WOS-u? Więc jest i o nauczycielach, i o polityce. O co masz pretensje Oko? Problem jest ważny. Jeżeli nie wiesz o co chodzi, to spróbuj pójść do jakieś szkoły i powiedz, że możesz byc nauczycielem tylko WOS-u.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here