
Uroczyste pożegnanie starszaków z zieloną nocą w przedszkolu. Dzieci sześcioletnie kończą swój pobyt w przedszkolu, w sposób szczególny przygotowane jest tzw. pożegnanie przedszkola. W tym roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy na terenie naszej, placówki „ZIELONĄ NOC” dla ” absolwentów”
czyli dzieci z grup starszaków. Nie przypuszczałyśmy, że ta forma pożegnania z przedszkolem wzbudzi takie zainteresowanie. Zaczęło się od zaprezentowania programów artystycznych, wręczenia dyplomów i upominków oraz wspólnego poczęstunku dla dzieci , personelu przedszkolnego i rodziców. Po poczęstunku dzieci pożegnały się czule z rodzicami i zostały na noc w przedszkolu, pod opieką pań. Pogoda pozwoliła nam na ognisko, zabawy i tańce pod „chmurką”. Przy ognisku piekliśmy kiełbaski i śpiewaliśmy piosenki. Po zabawie był krótki seans bajkowy i…na leżaczki!
Po dniu pełnym wrażeń dzieci zasnęły prawie natychmiast. M.P.




![Dzień Kobiet z książką. Spotkanie z Danutą Chlupową w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Dzień Kobiet z książką. Spotkanie z Danutą Chlupową w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/danuta-chlupowa.jpg)


![Nocne rozgrywki na zakończenie ferii na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/noc-z-grami-bez-pradu-gry-planszowe-stacja-mlodych.jpg)





![Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej [ZDJĘCIA] Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/slosg-straz-graniczna-krwiodawstwo.jpg)
![Komiksy, klocki i gry planszowe. Tak wyglądały ferie w filiach bibliotecznych [ZDJĘCIA] Komiksy, klocki i gry planszowe. Tak wyglądały ferie w filiach bibliotecznych](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/komiksowe-ferie-biblioteka.jpg)
![Węgiel w roli głównej podczas warsztatów w RCK [ZDJĘCIA] Węgiel w roli głównej podczas warsztatów w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-rck-rysunek-25.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)











