Przedszkolaki zbierają nakrętki plastykowe

W tym roku szkolnym w konkursie w zakresie zbiórki odpadów „Zbieramy nakrętki plastikowe” I miejsce zajęło Przedszkole nr 13 w Raciborzu. Tak jak starsze dzieci zbierają butelki plastykowe, tak przedszkolaki zbierają plastykowe nakrętki.Od 1 września 2005 r. do 30 maja 2006 r. dzieci przedszkolne przynosiły do swoich placówek woreczki pełne nakrętek. Liczyła się każda sztuka przeliczana potem na wagę. Górę nakrętek zebrały dzieci z Przedszkola nr 13 i wygrały konkurs.

W konkursie nagrodzono 5 przedszkoli, które zebrały największą wagowo ilość nakrętek plastikowych przeliczonych w kilogramach na każde dziecko.

- reklama -
Zwycięzcy konkursu, dzieci zPrzedszkola nr 13 zebrały ponad 562 kg nakrętek plastykowych. Kolejne miejsca w konkursie zajęły:

II miejsce Przedszkole Nr 14

III miejsce Przedszkole nr 23

IV miejsce Przedszkole nr 20

V miejsce zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2


Organizatorem konkursu adresownanego do dzieci przedszkolnych z terenu Raciborza był Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Racibórz.


Dzisiaj w godzinach przedpołudniowych prezydent miasta Jan Osuchowski wręczył laureatom nagrody.
Nagrodzone dzieci zapewniają, że nie zaprzestaną pracy na rzecz środowiska. Zbierają nakrętki, zbierają baterie – wszystko to dla czystości środowiska.
Na zdjęciu prezydent Jan Osuchowski i dyrektorka Przedszkola nr 13 Beata Wawrzynek oraz dzieci z placówki przy ul. Kochanowskiego.
/BSp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here