E-protest o unijne środki dla Śląska

„Ratujmy pieniądze dla Śląska” – tak nazywa się akcja, która ma polegać na wysyłaniu do premiera i ministra rozwoju regionalnego e-maili z protestem przeciw niekorzystnemu dla województwa śląskiego podziałowi unijnych środków w latach 2007-2013.

Działacze Platformy Obywatelskiej na Górnym Śląsku namawiają mieszkańców regionu do wzięcia udziału w proteście e-mailowym. Chodzi o to, by zapełnić skrzynki poczty elektronicznej prezydenta, premiera i minister rozwoju regionalnego mailami z żądaniem korzystniejszego dla Śląska podziału unijnych środków w latach 2007-2013. Według propozycji MRR, na mieszkańca woj. śląskiego przypadłoby z unijnych środków 339 euro w porównaniu np. do 726 euro w Warmińsko-mazurskiem.


Wczoraj rozpoczęła się kampania „Ratujmy pieniądze dla Śląska”. Argumenty i opinie, a także wzory listów protestacyjnych znajdują się na stronie internetowej śląskiej PO. „Województwo Śląskie od wielu lat przechodzi trudny proces restrukturyzacji gospodarki. Jednym ze sposobów na przywrócenie do użyteczności zdewastowanych przemysłem terenów, na tworzenie nowych miejsc pracy i podnoszenie zawodowych kwalifikacji mieszkańców jest pozyskiwanie środków europejskich” – można znaleźć we fragmencie wzorca. Oto właściwe adresy: Minister Rozwoju Regionalnego (e – mail: [email protected]), Prezesa Rady Ministrów (e – mail: [email protected]).


Wcześniej przeciwko propozycji podziału środków protestował m. in. samorząd województwa śląskiego oraz śląski oddział SLD.


/a/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here