Mammografia w zamian za makulaturę

„Postaw na zdrowie – jesteś tego warta” – mówią do kobiet po 40. roku życia raciborscy lekarze. W Szpitalu Rejonowym w Raciborzu zostaną uruchomione częściowo płatne badania na wykrycie raka piersi. W zamian za datek na fundację na rzecz szpitala i 2 kilogramy makulatury zainteresowane kobiety mogą skorzystać z mammografu. „Postaw na zdrowie – jesteś tego warta” – pod takim hasłem od 1 sierpnia Fundacja na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu i Szpital Rejonowy realizują wspólnie program zdrowotny.

Program ma na celu umożliwienie kobietom z terenu powiatu raciborskiego skorzystania z częściowo dofinansowywanych badań mammograficznych.


Projekt skierowany jest do kobiet w wieku 40 lat i powyżej. Warunkiem uczestnictwa kobiety w projekcie jest podarowanie Fundacji w jej siedzibie 15 zł oraz 2 kg makulatury. Fundacja mieści się w Starostwie Powiatowym w Raciborzu przy ul. Klasztornej 6. Realizacja programu przewidywana jest do końca października 2006 r. Projekt współfinansuje Powiat Raciborski.


„Postaw na zdrowie – jesteś tego warta” stanowi uzupełnienie prowadzonego przez Szpital Programu mammograficznego skierowanego do kobiet w wieku 50 – 69 lat, który finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia.


Pracownia Mammograficzna w raciborskim szpitalu dysponuje wysokiej jakości mammografem oraz systemem cyfrowej obróbki zdjęć firmy Agfa.


/a/


Badania w ramach „Programu Profilaktyki Raka Piersi” oraz akcji „Postaw na zdrowie – jesteś tego warta” wykonywane są w Pracowni Mammograficznej Szpitala Rejonowego w Raciborzu przy ul. Gamowskiej 3, w dni powszednie – od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7.30 do 16.30. Konieczna jest wcześniejsza rejestracja – osobista, za pośrednictwem osoby trzeciej lub telefoniczna pod numerem 032 755 51 80. Rejestracja czynna jest w godzinach od 7.00 do 17.00. Do badania należy przynieść ze sobą dokument z numerem PESEL oraz poprzednie badania mammograficzne.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here