W powiecie raciborskim powstają nowe koła PO – „Nowa Generacja” i „Ziemia Raciborska”

Dziś w hotelu Polonia odbyło się spotkanie dotyczące aktualnej sytuacji i planów raciborskiej Platformy Obywatelskiej. Uczestniczył w nim m.in. poseł Henryk Siedlaczek. Dyskusje dotykały głównie powołania dwóch nowych kół partii na terenie powiatu raciborskiego. Przypomnijmy. 10 lipca Region Śląski PO rozwiązał struktury powiatowe partii w Raciborzu. Wcześniej swoje przewodnictwo w powiecie zawiesił Henryk K. z powodu zarzutów, jakie postawiła mu prokuratura w Raciborzu. Na miejsce rozwiązanych struktur został postawiony komisarz, którym został Henryk Siedlaczek.

Oficjalnym powodem było niestosowanie się rady Platformy Ziemi Raciborskiej do statutu i wewnętrznych regulaminów, nie wiadomo jednak, czy wpływ na decyzję regionalnej PO miała sprawa Henryka K., także asystenta posła Markowiaka i wiceprzewodniczącego na powiat.


Gabriela Lenartowicz i Henryk Siedlaczek


Koło PO, które dotąd funkcjonowało w mieście nadal działa, ale już nie jako jedyne. W powiecie raciborskim jest ich już trzy – do działającego dołączyła jeszcze "Nowa Generacja" i "Ziemia Raciborska", obejmująca gminy powiatu. Szeregi pierwszej zasila prawie 30 – tka osób; m.in. Gabriela Lenartowicz jako przewodnicząca, a także Robert Myśliwy, Dawid Wacławczyk, Monika Dulian, czy Jerzy Staroń. Wiek większości członków waha się między 20 a 30 rokiem życiem. Jak zapowiada zarząd, zależy im by koło było miejscem, w którym wymienia się opinie i poglądy, w którym "doświadczenie spotyka się z młodością", które będzie "merytorycznym zapleczem dla przyszłych radnych.Monika Dulian i Jerzy Staroń


Członkowie twierdzą, że nie są jeszcze zdecydowani co do tego czy i kogo "wystawić" do wyborów. Utrzymują jednocześnie, że nie one same zmotywowały do zmian powstałych w strukturach partii. Zależy nam by robić coś dla tego miasta – twierdzi Siedlaczek. Przewodnicząca Lenartowicz podkreśla konieczność tworzenia odpowiedniego klimatu dla rozwoju młodych ludzi, promowania dobrych miejsc pracy – "takich, które zatrzymają ich w mieście".Robert Mysliwy


Wspólne posiedzenie obu nowych kół odbędzie się w najbliższy czwartek. Zajmą się na nim m.in. przygotowaniem do kampanii wyborczej.

/SaM/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here