Oświadczenie posła Henryka Siedlaczka

Jako Poseł Ziemi Raciborskiej, członek Klubu Parlamentarnego PO wyrażam swoją głęboką dezaprobatę dla działań wprowadzających w błąd opinię publiczną i godzących w dobre imię Platformy Obywatelskiej.W wyniku rozwiązania struktur powiatowych w Raciborzu wszelkie kompetencje w zakresie organizowania i prowadzenia kampanii wyborczej, w tym również kompletowanie list kandydatów Platformy do rady miasta i powiatu należą obecnie do Komisarza działającego w imieniu Zarządu Regionu.

Jako Komisarz w powiecie raciborskim, powołany przez Zarząd Regionu Śląskiego Platformy Obywatelskiej, jestem wiec zobowiązany do poinformowania mieszkańców naszej Ziemi, że wszelkie podejmowane w ostatnim czasie przez Henryka Kretka w imieniu Platformy Obywatelskiej inicjatywy programowe m.in. pod nazwą „Program Ocalenia Samorządności” i wyborcze np. blok Porozumienie Obywatelskie, są nielegalne w rozumieniu uregulowań statutowych i decyzji władz Platformy.

Mam również poważne podstawy by sądzić, że działania te mają na celu konfliktowanie lokalnej społeczności w imię doraźnych, indywidualnych interesów.
W tej sprawie podjąłem już odpowiednie kroki i w dniu 31 lipca bieżącego roku złożyłem wniosek do Sądu Koleżeńskiego o zawieszenie Henryka Kretka w prawach członka PO.
Mam jednak szczerą nadzieję, że nieodpowiedzialne działania jednej osoby nie podważą zaufania mieszkańców do Platformy Obywatelskiej w powiecie raciborskim i nie zniweczą szansy na „nowe otwarcie” w jej strukturach, któremu chcę patronować.

Henryk Siedlaczek
Poseł na Sejm RP

- reklama -

34 KOMENTARZE

 1. O przepraszam!A-F skupil swoja uwage na kasku pana prezydenta…heheh jakby tego bylo malo to jeszcze ma o to pretensje ze na budowie Osuch w kasku chodzi hahah..och A-F A-F daj juz sobie spokoj bo twoje komenty przypominaja mi Jasia smietane z onetu…jesli wiesz o kim mowa i jakim portalu mowie…Bo mam wrazenie ze siedzisz tylko na http://www.raciborz.com.pl

 2. Uu!!! Czyżby jakieś rozdarcie? A może to tylko zmyłka dla konkurencji??? Zupełnie nie wiadomo o co w tym wszyskim chodzi. A jak nie wiadomo o co?, to może najzwyczajniej o władę i o kasę?….

 3. przepraszam za użycie podpisu „z boku” nie miałem zamiaru się podszywać pod nikogo, tak po prostu się zlokalizowało, ale teraz uszczegółowiłem jest „z prawej”

 4. Nie ulega żadnej wątpliwości , że wszystkie n ?ielegalne działania Henryka Kretka były za wiedzą i zgodą posła PO Markowiaka . Czy Kretek dalej sprawuje funkcję asystenta posła?

 5. Panowie Posłowie z Ziemi raciborskiej. Wszystko ma swoj kres, Wasza PO w Raciborzu juz nie istnieje bo Markowiak sie splamil a Siedlaczek zawsze byl z Rud. Nikt nikogo nie antagonizuje a mlodzi maja prawo do wlasnej reprezentacji.

 6. Powinienem się podpisać jako „-” ale nie zmieniam swojego logo. Odpisuję osobie (bądź dopisuję) zwanej „+” nazwiska, które celowo pominęła: Frączek = głupota, Wiecha = wyrok, Markowiak = fałszywość, Kretek = przestępczość, et cetera.

 7. a-f dlaczego obrażasz ludzi, myślę tu o p. Frączku, a na innym poście z nim wielce chcesz dyskutować? To właśnie Ty jesteś głupi! I mam nadzieje, że odpowiesz na moje pytanie, skoro tak bardzo wymagasz tego od innych, głupich… a ty pewnie jesteś mądry? bardzo jestem ciekaw, bo z twoich komentarzy wynika, że jesteś mało inteligentny i błyskotliwy.

 8. Cytuję mezzo: „to właśnie Ty jesteś głupi! I mam nadzieję, że odpowiesz na moje pytanie, skoro tak bardzo wymagasz tego od innych, GŁUPICH…” Koledzy internauci. Mezzo obraził nas wszystkich. Albo jest złośliwy, albo niemądry.

 9. Panie Pośle. Jaka partia tacy ludzie! Wystarczy spojrzeć na Waszą górę! Powiem Panu, że głosowałem na PO w wyborach, ale pod wpływem działań liderów tej partii o dołach raciborskich nie wspominajac uważam swój ówczesny wybór za bardzo wielki błąd i do dzisiaj czuję się przez PO oszukany. Panu mogę doradzić tylko zmianę partii, żeby nie firmował Pan tego, co ta partia sobą przesdtawia i czego jest synonimem.

 10. do Hm.. czy ty rozumiesz, co czytasz, bo mam wrażenie, że nie! Jeżeli ktos (a-f) przedstawia frączka jako synonim głupoty dla Raciborza to nie jest obrażanie Internautówe, a przede wszystkim szkalowanej osoby? Ty bardziej, że jeszcze na innym poście chce z nia dyskutować? Weż się zastanów o czym piszesz, bo coś Ci się chyba pomyliło!

 11. Mezzo czy Ty aby znasz wyrazy, które wypisujesz? Napisałeś, że jestem „mało inteligentny i błyskotliwy”. Ja już nie wiem czy jestem mało inteligentny czy może jednak błyskotliwy.

 12. a tak na marginesie, pośle Siedlaczek: co jeszcze kazał panu car wojnar (z ktorego to nadania był pan przecież starostą i ktorego pan pytał o zdanie w nawet w kwestii wytarcia własnego nosa) jeszcze na szkodę miasta zreobić. Długi trzeba spłacić, a pan jest WASALEM cara wojnara i ja o tym wiem i bedę mowił głośno o tym, że pan działasz na szkodę może nie tyle PO, co właśnie Raciborza!

 13. mezzo Ty się tak nie przejmuj,że głosowałeś na PO a teraz zrobiłeś zwrot o 180* i jesteś zwolennikiem PiS.To wcale nie musi być koniunkturalizm w Twoim wykonaniu. Nie musisz też wcale być utożsamiany z pewną cuchnącą substancją która stara się wypłynąć zawsze na wierzch.Stare przysłowie mówi,że tylko krowy nie zmieniają poglądów, ale pamiętaj,że tylko barany czynią to w ten sposób…

 14. To prawda, że poseł H. Ś. pełniąc obowiązki Starosty był szczerze mówiąc „mnientki” i sterowany za pomocą pilota. Sądzę jednak,że jego intencje są dobre.Mówiąc szczerze wolę go jako Posła RP niż Starostę. Tym nie mniej PO z panią G.L., która połączona jest pempowiną z innym znamienity posłem Ziemi Raciborskiej, nie przekonuje mnie. To nie jest odnowa, chyba, że ma być „od nowa” tak samo!!!

 15. Mowię o kompromitacji PO jako formacji politycznej. Z tego co widzę i obserwuję to partia ta nad interes kraju i poczucie patriotyzmu przedkłada ineters własny i własne ambicje personalne. Głosowałem na PO z myślą, że po wyborach bedzie koalicja. Jak jest, wszyscy wiemy. Do tego, jeśli dorzucić jeszcze zachowanie niektórych osób jak rokita, niesiołowski, tusk i inni, to odbieram to jako zachowanie dużych dzieci, które uważają się za najmądrzejsze i są obrażone, że na ich mądrości głupi naród się

 16. nie poznał, dlatego wybrał PiS. Uważam to zachowanie za skandaliczne a obietnice tego ugrupowania za jedno wielkie oszustwo. Spójrzmy na Niemcy: tam jednak powstała wielka koalicja, mimo, że rozmowy trwały bardzo długo: dla dobra kraju trzeba wiele zrobić, a nie zachowywać się jak idiota i do tego jeszcze podrywać autorytet władz RP na forum międzynarodowym!

 17. brak mi tutaj wypowiedzi naszego posła. Panie Siedlaczek zapraszamy do dyskusji, skoro chce Pan brać udział w życiu lokalnym, trzeba również polemizować na lokalnym forum i rzeczowo odpowiadać.

 18. To o czym napisałeś to wielu zauważyło i sie rozczarowało (miała być koalicja -ale nie wyszło). Myślę, że ludzie z lokalnej PO i PiSu nauczeni złym przykładem z Warszawy unikną takich antagonizmów i bedą w stanie pokazać, że można w takim Raciborzu mieć wspólne zdanie z kolegami z sąsiedniej partii – DLA DOBRA RACIBORZA – bo po to ludzie chcą głosować by dać szansę temu miastu a nie konkretnym osobom. Dobro tego miasta i jego szybkie odbicie się od dna powinno wszystkim przyświecać i łączyć …

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here