Rajd rowerowy trzeźwych okrążył Polskę

Z podróży dookoła Polski wrócili uczestnicy raciborskiego rajdu środowisk trzeźwościowych. Razem ze Ślązakami przez Nowy Sącz, Zamość, Olsztyn, Malbork czy Świnoujście z rowerem wyruszyli także mieszkańcy Kielecczyzny i Kaszubi. Rajdowcy tak, jak planowali, 9 sierpnia przybyli do Raciborza.


Na boisku szkoły przy ulicy Lwowskiej przygotowano dla rajdowców specjalne powitanie. Mocno opalonych i zmęczonych rowerzystów powitali w Raciborzu przyjaciele i oficjalni goście.


Zjawili się proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa – ks. Adam Rogalski, wiceprezydent miasta – Mirosław Szypowski oraz wiceminister zdrowia – Bolesław Piecha. Minister Piecha, który sprawował nad Rajdem honorowy patronat, podkreślił znaczenie problematyki trzeźwości w tym przedsięwzięciu i zachęcał do kontynuacji.


Każdemu z uczestników prezydent Szypowski wręczył specjalne medale. W swoim przemówieniu podziękował rajdowcom za wkład włożony w promocję Raciborza.


Dla rajdowców wystąpiły utytułowane mażoretki ze Stowarzyszenia „Źródło”, a po powitaniu uczestnicy rajdu i goście przenieśli się na uroczysty wspólny obiad do Domu dla Bezdomnych „ARKA N”.
Pomysłodawcą i niestrudzonym komandorem Raciborskiego Rajdu Trzeźwościowego Dookoła Polski im. Jana Pawła II jest Marian Niewiadomski. – W zeszłym roku myślałem, że tamten rajd był najlepszy – mówi – Teraz uważam, że tegoroczny przebił wszystkie dotychczasowe. Komandor pochwalił się, że przez Polskę z raciborzanami oprócz wielu mieszkańców Śląska jechali Kaszubi, zapaleńcy z Kielecczyzny, a nawet przebywający w Zakładzie Karnym w Chrubieszowie.


Na trasie jesteśmy coraz bardziej poważnie traktowani – zdradza Niewiadomski – Ludzie zwracają też uwagę, jaki problem poruszamy jadąc dookoła kraju. Na dowód tego komandor chwali się, że w Olsztynie prezydent miasta zaprosił ich na spotkanie do ratusza.


VIII Raciborski Rajd Trzeźwościowy Dookoła Polski im. Jana Pawła II wyruszył z Raciborza 1 lipca. Relacje z rozpoczęcia i szczegóły o genezie rajdu znajdziesz w artykule Trzeźwi dookoła Polski.


/argent/- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here