Tłumy na pogrzebie księdza Bembenka

Dziś na pogrzebie w kościele św. Jana Chrzciciela na Ostrogu tłumy wiernych pożegnały tragicznie zmarłego ks. Pawła Bembenka z Raciborza.

 


Oprócz licznie zgromadzonych raciborzan na ostatnie pożegnanie parafianina z Ostroga i wikariusza kluczborskiej parafii przyjechali parafianie z Kluczborka. Śp. ksiądz Paweł Bembenek został pochowany na cmentarzu w Raciborzu-Ostrogu.


/a/


O tragicznej śmierci raciborzanina czytaj w artykule Ksiądz z Raciborza zginął w Alpach


- reklama -

50 KOMENTARZE

 1. Władzom naszego miasta już sie znusziło promowanie swojego miasta. Grunt ze znają ich…a miasto?? Czy miasto ma jakies znaczenie?? Paranoja. W MCI z trudem mozna dostac jakies materialy promujace miasto, bo czy takim mianem mozna określić naklejke wymiarow 3cmx5cm z logiem UM?? Jasne na to nie ma pieniędzy…przeciez to nieistotne. Płakac się chce. Pozdrawiam.

 2. Widzicie drodzy Raciborzanie…!Byl swego czasu pewien prezydent mista a pozniej wieloletni radny-dla ktorego mam ogromny szacunek…- ktory chcial abysmy nalezeli do woj.Opolskiego.Oczywiscie byloby to dla nas wskazane gdyz bylibysmy drugim miastem (po Opolu) w woj.opolskim…miasto szybciej i prezniej by sie rozwijalo, wiecej pieniazkow z Urzedow Wojewodzkich otrzymywalo itp..wiadomo przeciez ze woj.slaskie to skupisko wielu wiekszych miast od aciborza….a tak to przegrywam nawet z rybnikiem.

 3. a tak…?dziekowac nalezy naszemu obecnemu poslowi A.M. jak i radzie miasta za jego prezydentury, ktory blokowal wszelkie pomysly na ten temat!mamy teraz co mamy..czyli nie ma nas nawet na mapie…dziwne:(

 4. …bo okradną Was…” obudziliśmy się i co? i się okazało, że Racibórz już nie istnieje na mapie woj.śląskiego!!! I aż strach zasypiać ponownie bo po przebudzeniu może się okazać, że Racibórz wogóle zniknął z mapy Polski!!!!. Komu możemy ładnie za to podziękować?? Pan chce kręcić film o Raciborzu ale jak ma dojechać reżyser z ekipą filmową kiedy to miasto już się nie pojawia na mapach? SILENT HILL

 5. tak A-F zgadzam sie z Toba w kwestii dot. naszych panow prezydentow!ale jesli SRc mialby byc nawet 3, 4 albo i 5 miastem w woj. opolskim to i tak bysmy wiecej zyskali niz w woj.Slaskim…przejedz sie w strone KK…tuz za granicami naszego miasta od razu widac roznice…jesli jezdzisz samochodem od razu poczujesz zmiane…

 6. Zreszta..sam chyba widzisz jak jest!Rybnik Wodzislaw Slaski, Gliwice, Zabrze, Bytom, Myslowice Ruda Slaska itp az po same Katowice….zanim pieniadze dotra (a juz zwlaszcza przy naszych marnych urzednikach) do SRC..rozejda sie po innych-wiekszych miastach?no chyba przyznasz mi racje? P.S generalnie bylem ciekaw twojego zdania, opini.pozdrawiam

 7. Chyba Ci nie przyznam racji (nie z powodu przekory)ale z powodu tego, że opolskie jest słabym województwem a dwa jedyną zaletą okolic K-K są wspomniane przez Ciebie drogi. Popatrz na Rybnik jak się rozija (1 miejsce w kraju) a Wodzisław jest za Raciborzem w kolejce jak już:). Też pozdrawiam

 8. 1. tak jak napisałem w innym temacie – Nierozumiem przejęcia przez MCI turystyki i promocji z UM! kto zna na to odpowiedź? 2. brak programu turystyki 3. brak Lokalnej Organizacji Turystycznej skupiajacej podmioty gosp.-handel,gastronomia,rekreacja+administracja, która określałaby kierunki rozwoju turystyki w SRC w powiązaniu z Regionalnymi Org. Turyst. w Katowicach i Opolu. Przecież te materiały wydał ROT 3. Brak produktu turystycznego-dziś sama nazwa miasta nikogo nie przyciąga!

 9. A nawet ktosiu kto żałuje gdybyśmy byli w terytorium samego Nowego Yorku czy Tokio to z taką władzą i taką radą miasta jak teraz stalibyśmy się wielką dzielnicą slumsów o ile nie zaginionym miastem (dzielnicą) zarośniętą przez dżunglę.

 10. Oumo w mazelonach a kaj on je?, na kierej mapie? chyba z czasów średniego Gierka:). Dejcie już pokój ouma bo nasz stary piernik bydzie zdolny myśleć, że mu przajacie:)))

 11. Co do wielkości Kędzierzyna-Kożla jako jednego organizmu miejskiego nie możemy brać pod uwagę,bo to są dwa miasta połączone ze sobą i oddalone od siebie o dobre 6 km,pomiędzy nimi jest jeszcze jedna miejska miejscowość Kłodnica prawa miejskie w 1973r.Według mnie to nie Kędzierzyn jest głownym organem miejskim,tylko Koźle,bo ma prawa miejskie od 1281r,a Kędzierzyn 1951r.Więc K-Koźle to kolejne dziwnie przerośnięte miasto za czsów PRL-u po Rybniku degradujące Racibórz przez jakieś widzi misie.

 12. Hmm… A gdzie są te „unikalne zabytki”? Czyżby codziło o kaplicę zamkową, która, odkąd pamiętam, cierpliwie czeka na remont? Jest na budynku bramy tablica z nagryzmolonym odręcznie napisem „zwiedzanie” i numerem telefonu. Wyglądałaby równie atrakcyjnie z napisem „skup złomu”.

 13. Już jakiś czas temu usłyszałam opinię mieszkańca Katowic, że „Racibórz się nie liczy”-bardzo mnie to zabolało.Teraz widzę, że te słowa się sprawdzają! Piękną wizytówką miasta są ruiny byłych sklepików przy moście – też czekają na remont albo na następną powódź?

 14. Do Galla Anonima. Nie możemy się sugerować prawami miejskimi. Jastrzębie Zdrój otrzymało prawa miejskie w 1963 roku i jeszcze przed wojną było miejscowościa uzdrowiskową, gdzie jeździli między innymi hutnicy z Chorzowa Batorego – to opowiadała mi babcia. Dziś od 1963 (5 tyś mieszk.) liczy sobie ponad 100 000 mieszkańców. A więc sugerowanie się tylko historycznymi prawami miejskimi, czy liczba mieszkańców nic nie znaczy. Wszystko zależy od gospodarności ludzi tu i tam żyjących i od decydentów.

 15. Nawiasem pisząc przeczytajcie o położeniu Raciborza w niektórych książkach wydanych u nas, czy można sie dowiedzieć, gdzie leży ten Racibórz??? Wyjmę zdanie z kontekstu np cytuję „między Eufratem i Tygrysem[…]”. Również w wersji niemieckojęzycznej.

 16. Ktoś chyba jest odpowiedzialny za promocję naszego miasta i regionu. Nie słyszałem jednak aby osoba za to odpowiedzialna poniasła jakieś konsekwencje. Po prostu nic się nie stało,i życie miejskie toczy się dalej. Nic dziwnego że jak w głębi POlski mówię komuś,że mieszkam w Raciborzu to pada pytnie: gdzie to jest ?

 17. Na, „Wojewoda odrzuca-„, jest 659 koment. optymistyczny „Hurra”, co wskazuje na pragnienie odrodzenia naszego miasta. Niestety, „Papa Smerf” znowu montuje blok wyborczy na bazie swoich „kwiatków” czy „ostach”. Zdaniem znawców, ONI znowu wygrają!!! Uwaga na kościół!!! Dla tych którzy kochają to miasto ogłaszam Alert dla mieszkanców Raciborza. Nawet gdy wybierzemy młodych, ON będzie nimi manipulował i nic się nie zmieni. ON, ojciec mordercy, nawet nie musi startować do wyborów.

 18. Naprawdę szkoda naszego kochanego miasta!! ale już nawet mój dziadek mi mówił liedyś że jak Racibórz był w woj. Opolskim to „COŚ” znaczył był ważną gałęzią przemysłu, a teraz jest /”piątym kołem u wozu” woj. Śląskiego” jak niektórzy to komentowali „niechciane dziecko województwa Śląskiego” Niestety nasze miasto jak na razie służy do załatwiania prywatnych interesów R.M. Na koniec dobra informacja: jescze trochę i nasze miasto będzie znane w samyn strasssburgu!!

 19. a dlaczego będzie sławne w strassburgu?? oczywiście z powodu nieudolności naszych rządzących przez których miasto straci ogromnie dużo!! chodzi mianowicie o sieć kanalizacji !! temat zresztą był szeroko opisany w nowinach raciborskich !! zapraszam do lektury a potem zadecydujcie komu powierzycie swój glos w wyborach! pozdrawiam wszystkich serdecznie

 20. Co tu mówić! Nasi lokalni politycy zamkneli się w swoim Miescie i tak im wygodnie.Wszedzie politycy z IX wieku którzy nie mogą się pogodzić że ich czas już minął.Idą wybory więc myślę że wyborcy znowu nie postawią na zdarte płyty i emerytów.

 21. Myślę, że władze szczególnie w Urzędzie Marszałkowskim mają trochę może nasz region w nosie. To się czuje. Z drugiej jednak strony naprawdę nie warto rwać szat, że w jakimś jednym przewodniku zabrakło Raciborza. Autor tego artykułu nie wspomniał jakie miejsca zostały wymienione. Może tylko wybitne?!

 22. Chciałem się zapytać przedstawicieli zieleni miejskiej jak i prezydenta miasta o taką sprawę:Czy to jest normalne,iż 3 drzewka posadzone koło pomnika Eichendorffa tak się rozrosły,że teraz „pożarły” stylizowaną latarnię i ta świeci w środku drzewa a na przyszły rok zniknie nam z oczu sam pomnik,który podzieli los latarni.Czy nie można wyciąć dwa drzewka i pozostawić tylko to środkowe?.To,że latarnie uliczne świecą w drzewach to już nas do tego przyzwyczaiła „Nowoczesna” ale skwer z pomnikiem?

 23. To coś wspaniałego. To oznacza, że przyroda rządzi się swoimi prawami. A-F – ie, pomyśl o własnych płucach, a co tam pomnik? Już się naoglądaliśmy. Poza tym jak to cudnie wygląda – podświetlone drzewa! We Wiedniu drzewo wbudowano w budynek, eby go nie wycinać.

 24. Czy szefem zieleni miejskiej jest aby ten sam pan co i autobusów miejskich? Panie Kowalewski czy i aby przypilnowanie drzewek w miejscach reprezentacyjnych naszego miasta jest kolejną sprawą po autobusach, nad którymi nie potrafisz Waszmość Pan zapanować? Proponuję redaktorom portalu lub internautom porobić zdjęcia i umieścić je na stronie by ludzie widzieli zatroskanie Kowala o zieleń bo inaczej będziemy go oglądali w kablówce wtedy gdy zakupi kolejną miotłę z klimatyzacją za 120 tys.

 25. Moim zdaniem najwyższa pora zmienić szefa miejskiej zieleni a zarazem autobusów i ogłosić konkurs (podstawowy wymóg to MANAGER a nie polityczna zapchajdziura w postaci Kowalewskiego et consortes). Tylko ktoś kto jest dobrym managerem będzie mógł ożywić miejską komunikację a także unowocześnić tabor (nawet Kowalewski do pracy jeździ autem bo tak rozpisał ze swoim młodszym kompanem kursy autobusy). Kolejna sprawa to jasny i czytelny rozkład jazdy na przystankach a nie te łamigłówki i kalambury.

 26. Nikt w ratuszy nie wie co to znaczy promowanie swojego miasta na zewnątrz. Prosta sprawa to nie jest ich miasto. Przyjechali z zadupia i mówią, że są miejscowi. Szlak mnie trafia jak pomyślę o ich aspiracjach, tych odbiegających od deklarowanych w trakcie wyborów.

 27. Chociaż nasze miasto kilkakrotnie nie było brane pod uwagę w różnych folderach turystycznych woj.śląskiego,to muszę wam powiedzieć że Racibórz znalazł się na mapie prognozy pogody w Aktualnościach TVP Katowice,może to trochę zrekompensuje wcześniejsze pomijania naszego 900 letniego grodu.Nie chcę żebyście odebrali że się chwalę,ale osobiście wysyłałem e-maile w tej sprawie do redakcji prognozy pogody,bo między Częstochową,Bielskiem B.i Katowicami,a Raciborzem są tak duże odległości,

 28. Z tego co mi wiadomo, to Mirek G. załatwia z TVP1, by główne wydanie „Wiadomości” o 19:30 było transmitowane 14 czerwca z Raciborza 😛

 29. Chyba za bardzo się pośpieszyłem z tą informacją,”Racibórz na mapie prognozy pogody”bo faktycznie nazwa Racibórz została usunięta z mapy,a wpisana Rybnik,tylko że ten Rybnik leży nad Odrą,no chyba że już jesteśmy dzielnicą Rybnika,a my o tym jeszcze nie wiemy.Pewnie komuś z Rybnika to nie pasowało,i podnieśli krzyk w tej sprawie, że jak to mniejszy Racibórz jest na mapie, a nie Rybnik.O ile wiem to w Raciborzu znajduje się stacja meteorologiczna, a nie w Rybniku.

 30. Może ktoś bardziej wpływowy się tym zainteresuje i podniesie krzyk w tej sprawie,bo jak będziemy siedzieć cicho, to w żadnym przypadku nie będą się z nami liczyli.

 31. Jedyne co pozostalo to chyba zapowiedzi stanu wody w Odrze ale z Miedonii. Co zreszta to miasto ma do zaproponowania? Zamek ? pölruina. Basen ? jakies bzdurne plany kiedys ACAPULCO, dworzec ruina .Rondo do bani ,Szpital na peryferiach jedna stara mumia w muzeum i kamien narzutowy pseudo kamienice na rynku i jakies komiczne Aborteum kiedys las Obora i to wszystko. Moze czegos zapomnialem ? Plakac sie chce. Grützi

 32. Achimie nie płacz gdy patrzysz w przeszłość i obecny stan rzeczy,Ci mówię.Mówię Ci! Wyprostuj się i spójrz w przyszłość.Widzisz to,ach,widzisz..Widzisz i już się pieśń nam na usta ciśnie: In Stadt und Land, ihr Arbeitsleute, wir sind die stärkste der Partein Die Müßiggänger schiebt beiseite! Diese Welt muss unser sein; Unser Blut sei nicht mehr der Raben, Nicht der mächtgen Geier Fraß! Erst wenn wir sie vertrieben haben dann scheint die Sonn ohn Unterlass!

 33. @student, jesli jestes na tyle ograniczony ze nie potrafisz tego znalezc to wpinaj sie w kabelki, tv wojnar praawwddee ci poowieee ^_^

 34. Heilige Maria Kibic was hast du hier für ein Lied zitiert. Das ist doch eine Komunistische Hymne aus dem 19 Jahrhundert. Sogar bis 1941 die Hymne der UDSRR. Bis Du denn von allen Geistern verlassen ? Was hat das mit der Stadt zu tun ? Grützi

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here