Kuźnia Raciborska wykupuje dodatkowe usługi policji

Kuźnia Raciborska znalazła się w gronie 21 jednostek samorządowych województwa, które wykupiły dodatkowe usługi policji. Na Fundusz Wsparcia Policji wpłynie dzięki temu w tym roku 1,2 mln zł. Z Funduszu pieniądze są wypłacane policjantom, którzy zgłoszą się do pełnienia dodatkowych służb patrolowych.
Pieniądze stanowią dochód własny gmin. Do policjantów trafiają na podstawie porozumień zawartych pomiędzy samorządami i właściwymi komendantami powiatowymi oraz miejskimi. Stawka za godzinę to ok. 20 zł brutto.

Śląska policja podkreśla, że dodatkowe patrole w żaden sposób nie będą kolidowały ze służbą podstawową. Zaznacza, iż odbywać się będą po godzinach pracy, dlatego musi być zachowana przerwa na odpoczynek między codzienną służbą a dodatkowymi obowiązkami. Policja zapewnia, że chętnych jest więcej niż miejsc, dlatego wyznaczenie do dodatkowego patrolu jest traktowane jako wyróżnienie.

Usługi policji poza Kuźnią Raciborską wykupiły m.in.: Bielsko – Biała, Gliwice, Jastrzębie Zdrój, czy Żory.
Z kolei jak zapewnia biuro prasowe komendy z Raciborza, siły raciborskiej policji są wystarczające i nie ma potrzeby realizacji dodatkowych godzin.

/SaM/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here