Ikony polskiego rocka w Lyskach

Do późnej nocy trwał w Lyskach czwarty festiwal muzyczny – Magia Rocka. Na ogromnym placu obok gminnego urzędu setki oblegały plenerową scenę, na której zagrały takie ikony rocka, jak Kat z Romanem Kostrzewskim i Perfect z Grzegorzem Markowskim.


Od godzin popołudniowych fani rocka okupowali wielką polanę przy Urzędzie Gminy w Lyskach, na końcu której stała festiwalowa scena. Jeszcze przy dziennym świetle zagrały kapele Boyler, Drive-By, grupa K2, Trade Mark oraz zespoły Heavy Weather i Sandaless.


Prawdziwe oblężenie festiwalowych gości zaczęło się, gdy na scenie zjawiła się pierwsza gwiazda tegorocznej Magii Rocka – Hunter. Zespół istnieje od roku 1986, a prawdziwą popularność zdobył w latach 90. Muzykę, którą grają, sami nazywają soul metalem.
Kolejna wyczekiwaną grupą był mroczny KAT. KAT istnieje od roku 1979 i przez długie lata był oskarżany o szerzenie satanizmu. Grupa zasłynęła z połączenia heavy, thrash i black metalu z tekstami pełnymi buntu i sprzeciwu wobec Boga, wyrastającymi z fascynacji okultyzmem i magią. Kat prawie nieobecny w mass-mediach jest przez wielu uznawany za kultowego wykonawcę. Wielu dawnych fanów kapeli z sentymentem wspominało w Lyskach, że „wychowali się na tej muzyce”. Na festiwalu zespół zagrał ze swoim dawnym wokalistą – Romanem Kostrzewskim.Hunter


Na finał zagrała kolejna legenda rocka – Perfect. Wokalista Grzegorz Markowski – sceniczne zwierze – przypominał największe hity Perfectu. Koncert tej ikony polskiego rocka istniejącej od 1977 roku zgromadził rzesze tych, którzy pamiętają winylowe krążki Perfectu jeszcze za czasów Zbigniewa Hołdysa. Tym sposobem w Lyskach spotkało się kilka pokoleń „wychowanych na rocku”.


Zobacz koniecznie FOTORELACJĘ z imprezy.


/argent/Perfect

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here