Spotkanie raciborskiego PiS z posłem Janikiem

We wtorek 29 sierpnia w Raciborzu z członkami, sympatykami oraz kandydatami Prawa i Sprawiedliwości w zbliżających się wyborach samorządowych spotkał się poseł na Sejm RP Grzegorz Janik.
Głównym tematem spotkania były zmiany organizacyjne w strukturze Prawa i Sprawiedliwości związane z likwidacją Zarządów Regionalnych Prawa i Sprawiedliwości. W ich miejsce powołano 41 Zarządów Okręgowych. Teren działania ZO pokrywa się z okręgami wyborczymi do sejmu. Racibórz znajduje się w jednym okręgu m.in. z Rybnikiem, Wodzisławiem Śl., Żorami, Jastrzębiem, Mikołowem. Wcześniej Zarząd Regionalny obejmował swym zasięgiem teren całego województwa. Dzięki tym zmianom zwiększy się autonomiczność okręgów w decydowaniu o lokalnej polityce, szczególnie przed nadchodzącą kampanią wyborczą do samorządów. Jak podkreśla się, najważniejszą zaletą tej zmiany jest usprawnienie procesu przyjmowania nowych członków do partii.

Drugim ważnym tematem spotkania był stopień przygotowania lokalnych struktur do wyborów samorządowych. Właściwie przesądzony jest samodzielny start Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Rady Powiatu Raciborskiego i Rady Miasta Raciborza oraz desygnowanie kandydata na Prezydenta Miasta Raciborza. Nie jest rozstrzygnięta kwestia pozostałych gmin. – Oczekujemy na ewentualne propozycje współpracy lokalnych komitetów wyborczych wyborców. Jeżeli zaakceptujemy ich kandydatów, mogą oczekiwać naszego poparcia – mówi szef raciborskiego PiS Tomasz Kusy. Jak mówi, wciąż zgłaszają się pojedyncze osoby chętne do pomocy lub startu w wyborach samorządowych pod szyldem PiS.

Spotkania członków i sympatyków PiS odbywają się co tydzień. Większość spotkań dyskutanci poświęcili tematyce naszego miasta – szansom i zagrożeniom oraz pomysłom na poprawę sytuacji oraz wizerunku Raciborza w następnych latach.

/PiS/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here