Rozpoczęcie akcji „Mamo, Tato – dbaj o moje bezpieczeństwo”

13 września o godzinie 10.00 w Przedszkolu Nr 20 w Raciborzu (ul. Polna) odbędzie się rozpoczęcie akcji pn. „Mamo, Tato – dbaj o moje bezpieczeństwo”, pod patronatem honorowym Starosty Raciborskiego.
Organizatorem akcji jest Doradztwo Podatkowe „Graczyk”, a patronat honorowy sprawuje Starosta Raciborski.
Akcja pod hasłem „Mamo, Tato – dbaj o moje bezpieczeństwo” przeprowadzona zostanie na terenie powiatów raciborskiego i wodzisławskiego. Objętych nią zostanie około 3 tys. przedszkolaków (6 – latków) z prawie 100 przedszkoli. Celem akcji jest zwiększenie bezpieczeństwa dzieci na drodze.

Na potrzeby akcji stworzone zostały plakaty informacje, które przekazane zostały do przedszkoli oraz urzędów miast i gmin w obu powiatach. Ponadto w czasie trwania akcji rozdanych zostanie około 2 tys. znaczków odblaskowych (żelków) oraz inne materiały dotyczące bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Oprócz działań edukacyjnych, w ramach akcji zorganizowany będzie też konkurs plastyczny pod hasłem „Mamo, Tato – dbaj o moje bezpieczeństwo”.

Uroczyste rozpoczęcie akcji na terenie powiatu raciborskiego odbędzie się 13 września w Przedszkolu Nr 20 w Raciborzu. Finał zaplanowano na 19 października o godz. 10.00 w Raciborskim Centrum Kultury.

Patronat medialny nad akcją objął m.in. Raciborski Portal Internetowy

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here