Wycieczka do lasu

Wyjazd dzieci na łono natury, odczuwanie i podziwianie piękna przyrody, wzbogacenie wiadomości na temat naturalnego środowiska oraz konieczności jego ochrony.

- reklama -

Dnia 14.09.2006. grupa sześciolatków pod opieką pań: Ireny Łazarskiej, Wandy Olszowskiej odbyła wycieczkę do Szymocic. Celem wyjazdu było zapoznanie dzieci ze środowiskiem przyrodniczym jakim jest las, uwrażliwienie na piękno przyrody, zachęcanie do aktywnego wypoczynku. Spacer po lesie dostarczył dzieciom możliwość poznania przyrody poprzez aktywny i bezpośredni z nią kontakt. Wyprawa była okazją do kształtowania pozytywnych nawyków: nie niszczenia roślin, zachowania ciszy. Przyczyniła się również do ukazania dzieciom niewłaściwego zachowania niektórych ludzi, którzy pozostawiają po sobie śmieci, tworzą dzikie wysypiska.
Dla wielu przedszkolaków wyprawa do lasu była wyjątkowy przeżyciem, ponieważ po raz pierwszy mogły zobaczyć prawdziwe okazy grzybów: muchomory, borowiki. Uczyły się przy tym, że nie należy zrywać nieznanych jagód i grzybów. Na zakończenie wycieczki sześciolatki ze smakiem zajadały kiełbaski upieczone na grillu przygotowanym przez pracowników ośrodka wypoczynkowego.

I. Łazarska

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here