slajdowisko „Raciborzanie autostopem po Europie”

Stowarzyszenie Artystów i Podróżników GRUPA ROSYNANT i Raciborskie Stowarzyszenie Kulturalne ASK zapraszają na pierwsze wspólne slajdowisko (w ramach cyklu „Świat bliższy niż myślisz”. Już w piątek, 29 września o godzinie 20.00 w sali kameralnej DK „Strzecha” (ul. Londzina 38) – raciborscy podróżnicy, którzy poruszają się autostopem, opowiedzą nam o tegorocznych podróżach po Europie.


Na spotkaniu raciborskich autostopowiczów zjawią się m.in. Klaudyna Malinowska (stopem po Słowacji i Czechach), Joanna Dwornik (rodem bielszczanka, sercem raciborzanka – stopem do Portugalii i Litwy), Leszek Szczasny (doświadczony autostopowicz ostatnio wyruszył na Bałkany i do Turcji) oraz Asia Mużelak i Marcin Regent, którzy przyjechali z podróży po Rumunii.

Asia (20 lat)- studentka Edukacji Artystycznej na UO, aktorka Teatru Tetraedr oraz Marcin (26 lat) – członek stowarzyszenia ASK, na co dzień pracownik samorządowy – tak mówią o swojej podróży: "Pomysł na wyjazd zrodził się w przeciągu jednego wieczoru. 5 sierpnia ruszyliśmy w trzytygodniową podróż stopem po Rumunii. W tym czasie zwiedziliśmy niemal każdy region tego przepięknego kraju, od Banatu, przez górzystą Transylwanię, Dobrudżę, sielską Bukowinę i dziki Maramuresz. Po drodze spotkaliśmy wielu wspaniałych, otwartych i życzliwych ludzi, poznaliśmy rumuńską gościnność i smaki regionalnej kuchni. Zakochaliśmy się w tym kraju pełnym różnorodności, a w przyszłym roku planujemy powrót tam i zdobywanie karpackich szczytów…"

Serdecznie zapraszamy!

Jeśli masz zdjęcia lub po prostu chciałbyś podzielić się opowieściami z twojej wyprawy, zgłoś się do nas (e-mail: [email protected]).

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here