„Atlantyda” na Dniach Raciborza

Programy Klubu Poezji „Atlantyda” i Teatru Poezji oraz etiudy Teatrzyku Niewielkiego uzupełniły kulturalną ofertę obchodów Dni Raciborza. 


 


W piątek wieczorem w kameralnej atmosferze małej sali w Raciborskim Centrum Kultury z popisowym repertuarem wystąpił  Klub Poezji „Atlantyda”. Spotkanie było okazją do zaprezentowania dorobku, podsumowania działalności zespołu i przedstawienia osiągnięć laureatów różnych konkursów.

A sukcesów na swoim koncie Atlantyda ma niemało:


Agnieszka Koczwara wywalczyła pierwsze miejsce w ogólnopolskim przeglądzie „Jastrzębskie śpiewania”, Żaneta Palica zdobyła drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie „Kwiaty na kamieniach”, Natalia Załucka została wyróżniona na etapie wojewódzkim Ogólnoplskiego Konkursu Recytatorskiego.


Na scenie wystąpili wszyscy członkowie zespołu: i ci żegnający się z raciborską publicznością i najmłodsi wstępujący na drogę artystyczną.


 Na pierwszy w tym roku szkolnym występ Atlantyda zaprosiła także Teatr Poezji z RCK, prowadzony przez Teresę Adamską i Teatrzyk Niewielki z Domu Kultury w Borucinie, gdzie Patryk Mrozek laureat szeregu nagród aktorskich i inni młodzi artyści nie tylko bawią się w tradycyjny teatr, ale i próbują form kabaretowych.


  
Z zaproszenia skorzystała również raciborska poetka Maria z Zobolewiczów Wojtczak, która prezentowała swój nowy tomik poezji „Jubileuszowy cocktail”. Wiersze Marii Wojtczak weszły już na stałe do repertuaru „Atlantydy” i wykonywane są obok poezji klasyków i piosenek autorskich. Całe spotkanie zorganizowała Irena Hlubek, instruktorka RCK, która wraz z młodzieżą zaprasza wszystkich młodych ludzi na poetyckie, rozśpiewane spotkania. Potrzebujemy instrumentalistów i wokalistów. Nasi absolwenci idą w świat, podejmują naukę na uczelniach, stąd konieczność uzupełnienia składu klubu poezji śpiewanej – komentuje Irena Hlubek i dodaje:- Spotykamy się w RCK w każdy piątek o 15.15. Już przygotowujemy program na  zaduszki poetyckie poświęcone ks. Janowi Twardowskiemu. Mam nadzieję, że program spodoba się i będzie tak samo gorąco przyjęty, jak ten w zeszłym roku poświęcony pamięci Jana Pawła II.


/BSp/- reklama -

6 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here