Dołącz do Akademii Zdrowia

Akademia Zdrowia w Raciborzu zaprasza wszystkich do
dołączenia do jej stowarzyszenia. Zapisy na rok akademicki 2006/2007 przyjmowane są w siedzibie stowarzyszenia w Raciborzu przy ul.Londzina 36 w każdy poniedziałek w godz. 18.00 – 19.00.

Małgorzata Makulewicz, prezes Akademii zapewnia, że stowarzyszenie jest nie tylko centrum zdrowia, ale także salonem naukowym i towarzyskim raciborzan, bez względu na wiek.

- reklama -

7 KOMENTARZE

  1. Policja niech nie będzie taka szybka przy ocenianiu momentu zgonu. W czymś takim powinien zabrać głos fachowiec, który jak w każdym takim przypadku znalezienia zwłok bieze pod uwagę warunki meteorologiczne (na szczęście w SRC jest stacja meteorol.) podłoże, rodzaj obecnych nekrofagów w ciele denata itp – chyba, że policja była przy zgonie i odnotowała to w kalendarzu:))

  2. A-F buraku nie wypowiadaj się o czymś o czym nie masz pojęcia… Dla twojej informacji przed zabraniem ciała z miejsca zdarzenia oprócz policji ogląda je prokurator i lekarz… i ten ostatni ma chyba wystarczające wykształcenie by stwierdzić mniej więcej kiedy nastapił zgon. (Można to stwierdzić na podstawie wyglądu i to ze znaczną precyzją)

  3. Burak to raczej napisał komentarz o 20:26. Takimi okropnościami zajmuje się specjalista entomologii stosowanej razem z lekarzem medycyny sądowej, który dokonuje sekcji zwłok ( pokroją co się da i analizują np. czy w mózgu zalęgły się czerwie i w jakim są stadium rozwoju). Na podstawie warunków atmosferycznych dostarczanych z lokalnego IMGW określa się rozwój nekrofagów obecnych w ciele denata a w ten sposób określa czas zwłok. Co ja poradzę, że przyroda jest taka straszna:)

  4. Widzę, że kogoś jednak interesuje ta tematyka:). Tak dla ciekawości co się dzieje ze zwłokami w różnych lokalizacjach to polecam ten mały fragment ( są nawet zdjęcia tych brzydul, które sobie zrobią i kiedyś na nas ucztę chyba, że ktoś zrobi im na złość i da się skremować lub zażyczy sobie po śmierci tanatopraksji tak by robaczkom nie chciało się zaglądać do naszej trumny:))

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here