Komitety powołane

W Raciborzu zarejestrowano jedenaście komitetów wyborczych. Poza tymi lokalnymi będą też te ogólnopolskie – najprawdopodobniej PiS, PO i koalicja SLD-SDPl-PD-UP Lewica i Demokraci. Kandydatów na radnych poznamy już 13 października. 5 dni później – pretendentów na prezydenta miasta oraz na stanowiska wójtów i burmistrzów.

Wśród raciborskich komitetów znalazły się: „Nowa Generacja” Jarosława Rzehaka, Ruch Samorządowy „Racibórz 2000” Tadeusza Wojnara, „Ruch obywatelski Raciborza” Jana Matyi, Towarzystwo Miłośników Ziemi Raciborskiej Piotra Klimy i Henryka Majnusza, „Nasz Racibórz” Emilii Korus i Antoniny Huk, „Porozumienie obywateli – Razem” Stanisława Miki, „Oblicza dla rozwoju Raciborza” Teresy Ziewiec i Barbary Skwierczyńskiej, „Razem dla Raciborza” Mirosława Lenka, „Ponad podziałami” Konrada Paciorka i Mieczysława Miśkiewicza, Komitet Grzegorza Urbasa reprezentowany przez Henryka Straszaka i Andrzeja Kubiaka, „Miłośnicy Raciborza” Romana Wałacha i Czesława Ziewca.
„Razem dla ziemi raciborskiej” Jerzego Wziontka i Małgorzaty Popiel zaproponuje listy do Rady Powiatu.

Tymczasem 30 września odbyło się pierwsze posiedzenie Powiatowej Komisji Wyborczej. Przewodniczącym jest sędzia Jacek Lewicki, a jego zastępcą Ewa Mekeresz. Członkami Komisji są: Katarzyna Agata Polanowska, Bożena Widota, Ewa Girek, Grzegorz Hajduczek i Aleksander Kasprzak.

Zaś 3 października miało miejsce pierwsze posiedzenie Miejskiej Komisji Wyborczej w Raciborzu. Przewodniczącą Komisji została Agnieszka Kania, zastępcą Irena Demidowicz – Ciechanowska, członkami Komisji: Ewa Ela Mazurek, Katarzyna Dworak, Ryszard Zakowicz, Jan Cieślak, Viktoria Ziewiec, Krystyna Majnusz.

- reklama -/SaM/

Powiatowa Komisja Wyborcza dniach od 2 do 12 października komisja pełnić będzie dyżur w godzinach od 15.00 do 17.00 – za wyjątkiem czwartku 05.10.2006 r. z powodu szkolenia członków Komisji. 13 października Komisja pełnić będzie dyżur w godzinach od 15.00 do 24.00.
Siedziba Komisji mieści się w budynku Starostwa Powiatowego w Raciborzu przy ul. Klasztornej 6 – pok. 23 (I p.); numery telefonów: 032 418 12 14 lub 032 415 44 08 wew. 315.

Miejska Komisja Wyborcza ustaliła następujące terminy dyżurów: w dniach od 4 do 5 października 2006 r. w godz. od 15.00 do 16.00, 6 października w godz. od 13.00 do 14.00, od 9 do 11 października w godz. od 15.00 do 16.00, 12 października w godz. od 14.00 do 16.00, 13 października w godz. od 13.30 do 24.00 (w tym dniu upływa termin dokonywania zgłoszeń list kandydatów na radnych), 16 października w godz. od 15.00 do 16.00, 17 października w godz. od 14.00 do 16.00, 18 października w godz. od 15.00 do 24.00 (w tym dniu upływa termin dokonywania zgłoszeń kandydatów na prezydenta miasta).

Siedziba Miejskiej Komisji Wyborczej w Raciborzu mieści się w budynku Urzędu Miasta Racibórz, ul. Stefana Batorego 6, pokój 106 I piętro. Telefony: (032) 7550608, (032) 4154646.

<

- reklama -

30 KOMENTARZE

 1. Prawie wszyscy nagle zatroszczyli się o dobro SRC wpisując jako chwytliwe hasło „Racibórz” w różnych odmianach. Dla jasności i lepszej orientacji w tym gąszczu partii wycierających swe gęby i zady „Raciborzem” proponuję nie głosować na żadną partię, która ma w sobie coś z „Raciborzem” w tle. Jest to jedynie wabik i zwykły chwyt reklamowy i nic więcej.

 2. Dwie sprawy: 1) jak rozumieć pierwsze zdanie napisane przez „kija…”? 2) z moją obecną wypowiedzią pod tym tematem jest 5 komentarzy ale jakoś nie mogę zauważyć by uczestniczył jakiś „ALF” – chyba muszę sprawić sobie okulary.

 3. Najwyraźniej w tym zakresie nie masz żadnych informacji, więc szkoda mojego czasu na czytanie Twoich komentarzy. Co do ALFA, to chyba oczywiste, że to Twoja ksywa. Po prostu zapominasz dodawać literki „L”.

 4. A Ty zapomniałeś wyciągnąć kija z tego mrowiska i najwidoczniej mrówki dobrały się do degustacji organu odpowiadającego za myślenie. Mam informację ale nie mam zmiaru dzieliś się nią z jakimś osobnikiem podpierającym swe uwagi kijem.

 5. Ktoś się podszywa ??? Waldku Tański i Ty piszesz „bądźmy poważni” ??? Myślałem sam że jesteś bardziej poważny i lepiej zorjętowany. Ty myślisz że rejestracja komitetów to zabawa w piaskownicy ? Zapewniam Cię że to „podszywanie” to nie ostatni numer którym mieszkańcy Racka (i Ty też )zostaną zaskoczeni w najbliższym czasie.

 6. …wnik o powadze pisałem w stosunku do osobistych animozji pomiędzy AF a kijem. Nigdy nie wątpiłem w brak poważności z Twojej strony, chociaż często lubisz wracać myślami do piaskownicy:) i obyśmy już niczym nie byli zaskoczeni i oby czas juz nam nic nie dokazał z pewnej strony:) i tego jako dobrze „zoriętowani” się trzymajmy AF i wnik!:)

 7. Nie nawidzę się przyznawać do błędów, ale tu chyba masz rację , ZLE CIĘ ZROZUMIAŁEM. Niech usprawiedliwieniem będzie późna pora. Ja jako miłośnik piaskownicy o takich godzinach powinienem już dawno spać.

 8. Podobno to ludzie posła AM załozyli „anonimowy” komitet Nowa Generacja, żeby zapobiec sytuacji w której ekipa faktycznej NG (PO) w ostatniej chwili nie zgłasza list PO (tym samym AM nie może startowac jako pretendent PO) i zgłasza się jako NG niezalezna. A tak nie pójda pod swoja nazwą, więc pójda z PO. Podejrzewam, że macza w tym palce sam diabeł…

 9. A swoja drogą – jak to jest, że członek PO – Stanisław Mika jednocześnie zakłada komitet obywatelski poza partią? Przecież za to podobno wywalają z partii. Proponuje chłopakom z NG doniesc o tym centrali. Nie może tak być…

 10. Pewnie już donieśli do centrali.To bardzo inteligentni ludzie.Może napiszą jeszcze list otwarty to lokalnych gazet.To bardzo świtli obywatele.Kibicuję Nowemu”G”.To bardzo Urodzeni Zwycięzcy.Dlaczego tylko tak łatwo ich zaszachować?

 11. Z tą inteligencją i światłością to tak za bardzo nie przesadzaj. Przynajmniej jeśli chodzi o aspekt polityczny tych przymiotników. NG raczej pachnie naiwnością łatwowiernością i brakiem wyczucia politycznych realiów. Są to cechy właściwe politycznym zapaleńcom, ale niestety nie mają nic wspólnego ze skutecznością. A więc prowadzą w polityczny niebyt. Na szczęście zaczynają ostatnio myśleć bardziej racjonalnie.Oby nie za późno…

 12. …wnik, wiesz co jest przewagą tych ludzi, którymi tak poniewierasz z racji tego, że sam poniosłes polityczna klęskę i jesteś zgorzkniały? To, że jeśli przegrają to i tak będa mieli pełne ręce roboty, radosć życia i przyjaciół przez kolejne 4 lata, w przeciwieństwie do niektórych smutnych panów, dla których klęska wyborcza to klęska życiowa, bo poza polityką sa tutaj zbędni. I zamiast płakać i Cię słuchać, będa w górach, na koncercie, na imprezie, w pracy, w swoich firmach, w Krakowie, na Helu

 13. I cóż powiecie na to, Że już się zbliża lato? Kret skrzywił się ponuro: – Przyjedzie pewnie furą. Jeż się najeżył srodze: – Raczej na hulajnodze. Wąż syknął: – Ja nie wierzę. Przyjedzie na rowerze. Kos gwizdnął: – Wiem coś o tym. Przyleci samolotem – Skąd znowu – rzekła sroka – Nie spuszczam z niego oka I w zeszłym roku, w maju, Widziałam je w tramwaju. – Nieprawda! Lato zwykle Przyjeżdża motocyklem! – A ja wam to dowiodę, Że właśnie samochodem. – Nieprawda, bo w kareci

 14. Nieprawda, bo w karecie! – W karecie? Cóż pan plecie? – Oświadczyć mogę krótko, Przypłynie własną łódką. A lato przyszło pieszo – Już łąki nim się cieszą I stoją całe w kwiatach Na powitanie lata…

 15. Chłopcy i dziewczęta z PO Nowa Generacja to inteligentne bestie. Założyły KWW Nową Generację, by mieć asa w rękawie, gdyby Warszawka i jej zgniłe poselskie jajo wycięli im jeszcze jakiś numer. Sprytna młodzież.

 16. 3 mandaty w RM – max co przy swietnym ukladzie planet, polu czterolistych koniczynek i slonikach biegajacych po miescie moze zdobyc NG. I to tylko w wypadku jak sie wlasciwie zblokuje :]

 17. Co Ty gadasz facet, na stówę conajmniej 15 (wiekszosc daje 12, ale jeszcze 3 trzeba mieć w zapasie, jakby Wojnar chciał kogoś przeciagnąc). No, ale ostatecznie 3 to całkiem nieźle 😉

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here