Uwaga! Konkurs poezji patriotycznej

II MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI
„ŻEBY POLSKA POLSKĄ BYŁA” Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Raciborzu

oraz Raciborskie Towarzystwo Patriotyczne

- reklama -

zapraszają do udziału

w II MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE
RECYTATORSKIM
„ŻEBY POLSKA POLSKĄ BYŁA”


REGULAMIN KONKURSU


1.Konkurs odbędzie się dnia 14 listopada 2006 roku o godz. 9.00 w
Szkole Podstawowej nr 15,
47-400 Racibórz,
ul.Słowackiego 48.


2.Konkurs jest zorganizowany dla uczniów klas IV-VI szkół
podstawowych.


3.Uczestnicy konkursu przygotowują recytację dowolnego wiersza
lub fragmentu prozy o tematyce patriotycznej.


4.Uczestników konkursu należy zgłaszać do 03.11.2006 w
sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 15 Raciborzu (tel.032 4155644)


5.Zgłoszenie powinno zawierać autora i tytuł wiersza, imię i
nazwisko ucznia, klasę, adres szkoły oraz imię i nazwisko
nauczyciela- opiekuna.


6.Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody, wszyscy uczestnicy
dyplomy, a ich opiekunowie podziękowania.


7.Wszelkich informacji w sprawie konkursu udziela
Katarzyna Halfar w Szkole Podstawowej nr 15KARTA ZGŁOSZENIA


Imię i nazwisko uczestnika………………

Nazwa i adres szkoły, klasa……………………………….

Imię i nazwisko opiekuna ……………………………

AUTOR UTWORU…………………..

TYTUŁ UTWORU……………………..

- reklama -

30 KOMENTARZE

 1. Jak trzeba to i dziadki potrafią się bronić:). Osuch wysypał Markowiakowi kawę na ławę – i dobrze. Mogę od siebie dodać, że gdyby prezydent Osuchowski była tak aktywnym gospodarzem miasta przez całe 4 lata swej kadencji jak to robił przez ostatni rok – to wtedy można byłoby powiedzieć, że Racibórz wreszcie ruszył z miejsca. Niestety przez 3 lata było spokojnie jak na polu po Maciowakrzem. A Markowiak niech siedzi cicho bo jesli podsumuje się 7 lat prezydentury + 5 lat poselstwa to obawiam się,..

 2. Wiesz co A-F. Oni obaj są sobie równi. Przy czym nie rozumiem tego takiego buńczucznego ataku M. na O. Faktycznie jako poseł Markowiak dla Raciborza (już nie mówiąc całego okręgu wyborczego) nie zrobił prawie nic. Chyba się to swoją niemocą znudził i startuje na prezydenta Raciborza. Wyrażam ubolewanie…

 3. Cieszy mnie to, że nasz sąsiad internauta wreszcie dostrzega „przydatność” miedzianowłosego posła:).A jeszcze całkiem niedawno Arteks miał przychylne zdanie o pośle:).

 4. Bawi mnie to, że poseł AM idzie do wyborów z hasłami typu „rozbic ten układ”. Przecież to on sam ten układ tworzył, to ten układ zrobił z niego posła, to on sam latał na Wileńską. Teraz z pozycji posła patrzy na to z góry, ale w istocie nie chce nic rozwalać – po prostu walczy o władzę nad dzieckiem, nad którym stracił kontrolę !

 5. Jednak zawsze to więcej niz zasługi A.M.. Faktycznie, gdyby pan O. był tak aktywny przez 4 lata, jak w ostatnim czasie to moze Racibórz miałby lepszą kondycję.

 6. Moim zdaniem Prezydent p. Osuchowski jest bardziej otwarty na udział młodzieży w życiu społeczno-kulturalnym miasta Raciborza, niż te”zardzewiało ogniwo parlamentu”.Działania Stowarzyszeń na przełomie ostatnich 3 lat, są bardziej aktywne, a to też za sprawą O., bo nie ingerował, nie bawił się w cenzurę. A. Markowiak w swoim wystąpieniu nie spocił się ani razu, dlaczego? Bo ma w dupie „lud”?

 7. Markowiak będzie chciał przecinać wstęgę podczas otwarcia Kamienioka więc robi skok na prezydenturę – tylko to potrafi ale gdy chodzi o własną inicjatywę zorganizowania czegoś to już wypada blado (a tak na marginesie – czy już poseł podarował mieszkance kuchenkę gazową o zbiórce której wszyscy mieszkańcy wiedzieli?) – taki jest to reprezentant ludu, który robi wielkie halo wokół małej rzeczy, której też nie jest w stanie sam do końca zorganizować.

 8. zapomniano dodac ze po pobycie w NY pan AM zafundowal miastu sraczyki dla kundli. Czegos takiego nie widzialem jeszcze jak zyje .Na zachodzie wrzuca sie to do smietnika zapakowane w woreczek , ale w SRC musi byc nat extra pojemnik. Ten pan AM to jest dla mnie „eine hohle Nuß ” . Grützi

 9. Za czasów Markowiaka było więcej idiotyzmów… Jak choćby pomysł zakazu trzymania psów w mieszkaniach komunalnych, czy zakaz picia piwa po 21szej… Miedziany bez wątpienia to żartowniś i prosty karierowicz, a nie prezydent. Nie zapominajmy o tym, że lata Miedzi, były najważniejszymi, w starcie miasta w realia wolnego rynku – zaprzepaszczone bezpowrotnie!!! Porównując te dwie prezydentury, Osuchowski wypada lepiej. Ot oczciwy dziadziuś 🙁 Poczekajamy na kolejnego – może w końcu kogoś z jajami!!!

 10. Muszę się wytłumaczyć A-F by nie myślał, że tak łatwo zmieniam poglądy. Markowiak nic nie zrobił dla Raciborza ani dla regionu jako poseł. Nie popełnił jednak będąc posłem żadnej gafy – to też plus. Po prostu jest „a jakoby go w ogóle nie było”. Chciałbym jak zwykle humorystycznie napisać, że Arteks jest wielkim zwolennikiem tej kandydatury bo jeśli on wygra to zwolni miejsce dla drugiego w kolejności z listy do sejmu czyli dla Śmigielskiego z R-ka a to bardzo inteligentny i konkretny gość!

 11. Nie popełnił żadnej gafy???? Arteksie widzę, że lubisz się droczyć:)). A pamiętasz słynny list miedzianowłosego posła do sędziego????( chyba nie napiszem mi tu, że to było cacy). Cała jego polityczna przeszłośc i teraźniejszośc to jedna WIELKA GAFA – tylko szkoda, że mieszkańcy SRC muszą znosić jej skutki.

 12. Dlaczego Osuchowski przypisuje sobie nie swoje zasługi.Kaufland na wykupionym terenie od Pana Zdrzałka buduje swój market, inna sieć Auchan po trudach buduje olbrzymi market pod Oborą. Gdzie tu pracowitóść i zasługa Osuchowskiego?

 13. Dlaczego Osuchowski przypisuje sobie nie swoje zasługi.Kaufland na wykupionym terenie od Pana Zdrzałka buduje swój market, inna sieć Auchan po trudach buduje olbrzymi market pod Oborą. Gdzie tu pracowitóść i zasługa Osuchowskiego?

 14. Dlaczego Osuchowski przypisuje sobie nie swoje zasługi.Kaufland na wykupionym terenie od Pana Zdrzałka buduje swój market, inna sieć Auchan po trudach buduje olbrzymi market pod Oborą. Gdzie tu pracowitóść i zasługa Osuchowskiego?

 15. Dlaczego Osuchowski przypisuje sobie nie swoje zasługi.Kaufland na wykupionym terenie od Pana Zdrzałka buduje swój market, inna sieć Auchan po trudach buduje olbrzymi market pod Oborą. Gdzie tu pracowitóść i zasługa Osuchowskiego?

 16. Może więcej „lepsze jutro” przeczytasz nam fragmentów z tej ewangeli wg. Markowiaka! Poproszę o więcej konkretów tego dobra i rozwoju dzięki miedzianowłosemu -chyba, że wszystko co on zmarnował i spartolił w mieście nazwiemy tym osobliwie pojmowanym „dobrem i rozwojem” a wtedy będzie co opisywać.

 17. pamietam jedno ze spotkan z wtedy prezydentem AM. Konczylem wtedy szkole. Ktos zadal pytanie czy miasto bedzie wspieralo rozwoj szkolnictwa wyzszego w raciborzu, na co AM odpowiedzial ze wolalby pieniadze wlozyc w „stypendia” dla osob studiujacych, ale zeby studiowaly w wiekszych osrodkach (np wroclaw)… …i jestem juz po studiach w wiekszym osrodku, stypendia zapewne wszyscy mieli, a szkola sie rozwija bez AM… Wiec jak zostanie prezydentem, to i tak sami bedziemy musieli o siebie zadbac

 18. Czy P.Markowiak chce wrócić tylko po to aby pozamykać kilka szkół a piekne budynki przedszkolne oddać w prywatne ręce raciborskich nuworyszy. Mam nadzieję że będą o tym pamiętać ci którzy bedą głosować na niego i jego kolegę P.Lenka.

 19. Byłem na spotkaniu z kandydatami na stolec Prezydenta Miasta. Najlepszy Był Frączek (chciaż go nie lubiłem)i Ekiert. Ci Panowie będą w drugiej turze. Mówili o samych konkretach. Nie najgorzej wypadł Kusy. Ale całe spotkanie zdecydowanie wygrał Frączek.

 20. Jak też byłam na spotkaniu z kandydatami na prezydenta. Nie sugerujmy się wyuczoną retoryką i pięknym gadulstwem kandydatów. Kandydat musi mieć przedewszystkim doświadczenie w pracy samorządowej na różnych szczeblach, umiejętność kierowania zespołami ludzkimi w urzędzie, talent do rozmów i negocjacji, stalowe nerwy i końskie zdrowie jak np. R.F. w Wydawnictwie RAF-Skriba. Koleżanki które z nim pracowały do dziś mają urazy psychiczne. Niech się odezwą i odkryją prawdziwe oblicze Pana R

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here