Więcej miejsc w żłobku od przyszłego roku

Od września 2007 roku planuje się uruchomienie na parterze budynku żłobka kolejnego oddziału dla około 24 dzieci.W bieżącym roku żłobek przy ul. Słonecznej nadal prowadzi dwa oddziały. Koszt pobytu dziecka nie zmienił się; rodzic płaci 170/180 zł. miesięcznie, w zależności od liczby dni pobytu w placówce. Liczba miejsc w tym roku nie uległa zmianie a to oznacza, że żłobek może przyjąć 42 dzieci i w obecnej chwili nie ma wolnych miejsc. Lista zainteresowanych, którzy oczekują na przyjęcie dziecka zawiera 44 nazwiska.

Poprawiły się warunki przebywania podopiecznych w żłobku. W okresie tegorocznych wakacji żłobek na sześć tygodni przeniesiono na Ocice. W tym czasie przeprowadzono remont w budynku przy ul. Słonecznej polegający głównie na: wymianie instalacji centralnego ogrzewania oraz modernizacji całego węzła cieplnego z aparaturą sterującą systemem grzewczym, remoncie pomieszczeń socjalnych,
odnowieniu sypialni i sal do zabaw.

- reklama -

Dzięki przeprowadzonym robotom instalacyjnym i budowlanym, w najbliższym sezonie grzewczym nie dojdzie do problemów z dogrzaniem sal i pomieszczeń sanitarnych, wszystkie sale użytkowane przez dzieci mają odnowione ściany i podłogi zgodnie z normami określonymi w rozporządzeniu Ministra Zdrowia.

Ponadto Prezydent Miasta zlecił opracowanie projektu budowlanego adaptacji budynku w celu zakończenia postępowania rejestracyjnego żłobka, a przede wszystkim w celu przystosowania kolejnych jego części do funkcji opieki nad najmłodszymi dziećmi.

Od września 2007 roku planuje się uruchomienie na parterze budynku kolejnego oddziału dla około 24 dzieci. W tym celu, do końca przyszłorocznych wakacji, filia biblioteki zostanie przeniesiona do budynku Gimnazjum Nr 5. Utworzenie czwartego oddziału w żłobku w następnych latach uzależnione jest od uzgodnienia nowej lokalizacji dla przychodni lekarskiej NZOZ oraz dalszego zapotrzebowania na usługi żłobka.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here